1

ردّپای متهم دکل نفتی گمشده در سینما؛ در محصولی با حضور همسر آقازاده دو معاون احمدی نژاد و همراهی کارگردان فیلمی به تهیه‌کنندگی سرمایه گذار بازداشتی+عکس

سینماروزان: پس از بابک زنجانی، محمد امامی، حسین هدایتی و مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که در سالهای اخیر به واسطه اتهامات اقتصادی و در عین حال سرمایه گذاری یا ارتباطات سینمایی در کانون توجه قرار گرفتند، قرائت حکم متهمان پرونده دکل نفتی گمشده هم با ذکر نام یک سرمایه گذار سینما پشت سر گذاشته شد.

رضا مصطفوی طباطبایی متهم ردیف سوم پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده که در عین حال در پرونده کرسنت هم نامش برده شده و در سال 89 بازداشت و در نهایت از ایران متواری شده، هفت سال قبل در یک فیلم سرمایه گذاری کرد.

مصطفوی طباطبایی سرمایه گذار فیلمی به نام “از تهران تا بهشت” بود که در آخرین سالهای ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد تولید شد و ازقضا مهناز افشار همسر آقازاده دو معاون احمدی نژاد نیز نقش اصلی آن را ایفا کرد!! مهران احمدی کارگردان “مصادره” که سرمایه اش را محمد امامی تامین کرد دیگر بازیگر فیلم بود.

“از تهران تا بهشت” را ابوالفضل صفاری ساخته بود که اخیرا نامش به عنوان تهیه کننده کمدی “سامورایی در برلین” مطرح شد؛ فیلمی که یاسر شاه پیری از مدیران مرکز رسانه قوه قضائیه در دوران ریاست آملی بر قوه را هم به عنوان مشاور تهیه کننده کنار خود دارد!!! حمید فرخ نژاد بازیگر و شریک تولید “خوب بد جلف” از محصولات محمد امامی، بازیگر اصلی فیلم تازه صفاری است.

“از تهران تا بهشت” به مانند دیگر فیلمهایی که صفاری ساخته به دلیل عدم یافتن پخش کننده، نتوانست به جریان اصلی اکران راه یابد و دو سال بعد از تولید به گروه ایزوله هنر تجربه راه پیدا کرد و فروش مطلوبی نداشت و بلحاظ تجاری شکست خورد.

 مصطفوی طباطبایی به مانند تمام سرمایه گذاران متهم در پرونده های اقتصادی، هیچ گاه گلایه نکرد که چرا سرمایه اش صرف تولید فیلمی شکست خورده شده تا حالا که حکم حب سش به عنوان متهم پرونده دکل نفتی گم شده قرائت شد.

رضا مصطفوی طباطبایی