۰۷۰۱۱۴۰۲

دفاع جانانه رئیس قوه قضائیه از آزادی بیان⇐رسانه‌های افشا‌کننده فساد باید مورد تشویق قرار گیرند!

آیت+الله+رییسی+مرتضی+حیدری

سینماروزان: در دورانی که همچنان رانت‌خواران کوتاه‌قامت به‌جای پاسخگویی به نقدهای رسانه‌ای، از در تهدید و ارعاب وارد می‌شوند رییس دستگاه قضا آشکارا به صراحت به حمایت از رسانه‌های شفاف‌گو پرداخت.

آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه در گفت‌وگویی تلویزیونی با مرتضی حیدری درباره مسائل مختلف قوه قضائیه سخن گفت و ازجمله درباره حمایت از رسانه‌های شفاف‌گو سخن گفت.

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از خبرنگاران و اصحاب رسانه که معضلات را می‌بینند و آنها را گزارش می‌کنند، حمایت می‌شود، گفت: در قوانین بعضی از کشور‌ها این قضیه وجود دارد که مخبرین و کسانی که خلاف و فسادی را خبر می‌دهند، مورد حمایت و تشویق قرار گیرند؛ این موضوع یک اصل اسلامی است و در فقه و قانون ما وجود دارد که رسانه‌هایی که فسادی را به مسئولان مربوطه اعلام کنند، حتما باید مورد تشویق قرار گیرند.

آیت‌الله رئیسی افزود: من اینجا اعلام می‌کنم آن دسته از خبرنگاران، اصحاب رسانه یا هر فرد مسئولی که نارسایی یا فسادی را به مسئول یا مسئولان مربوطه اعلام کرده، حتما بداند که در امان است.

رییس دستگاه قضا تاکید کرد: اگر کسی از فسادی مطلع شده است که در حال اتفاق است و آن را به مسئول مربوطه اطلاع دهد، این فرد به هیچ عنوان نه‌تنها نباید تحت تعقیب قرار گیرد، بلکه باید مورد تشویق هم قرار بگیرد.

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60797

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code