۳۰۱۰۱۴۰۰

در دومین سال کرونایی ⇐نزدیک به صد فیلم متقاضی شرکت در جشنواره فجر شدند!/ بیست فیلم همین اول کار حذف شدند!/بیش از پنجاه فیلم دیگر تا ابتدای دی حذف خواهند شد!

سیمرغ+جشنواره+فجر

سینماروزان/مسعود احمدی: در دومین سال کرونایی سینمای ایران، نزدیک به صد فیلم(!) متقاضی شرکت در جشنواره فجر چهلم شدند و بیست فیلم به دلیل عدم تطابق با آیین‌نامه در همین اول کار حذف شدند‌‌‌. بیش از پنجاه فیلم دیگر هم بعد از بازبینی توسط هیات انتخاب حذف خواهند شد.

به گزارش سینماروزان با پایان مهلت ثبت نام و بررسی‌های انجام شده توسط دبیرخانه جشنواره، آمار کمی فیلم‌های بلند سینمایی متقاضی شرکت در چهلمین جشنواره فیلم فجر پس از تطبیق با مقررات اعلام شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، ۹۴ فیلم بلند سینمایی متقاضی شرکت در این دوره جشنواره شدند. این فهرست جهت تطابق با آئین‌نامه و مقررات جشنواره و احراز موارد قانونی اعلام شده در فراخوان جشنواره چهلم، مورد بررسی قرار گرفت و فهرست نهایی آثار شامل ۷۴ فیلم سینمایی به هیٲت انتخاب جشنواره ارائه خواهد شد.

بر اساس فراخوان جشنواره چهلم، بازبینی فیلم‌های بلند سینمایی متقاضی حضور در جشنواره از دهم آذر آغاز و اسامی حداکثر ۲۲ فیلم سینمایی راه‌یافته به بخش مسابقه سینمای ایران تا ۵ دی اعلام خواهد شد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی به دبیری مسعود نقاش‌زاده از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=66350

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code