۲۸۰۵۱۴۰۱

در بیانیه سرگشاده تهیه‌کنندگان “من سالوادور نیستم” مطرح شد⇐می‌گویند این فیلم نباید بفروشد چون رکورد فلان فیلم خاص پشت سر گذاشته می‌شود!

سینماژورنال: فروش بالای “من سالوادور نیستم” که در یکی از فصول مرده اکران یعنی روزهای بعد از جشنواره سی و چهارم فجر روی پرده رفت همچنان ادامه دارد و این فیلم بعد از گذشت یک ماه و نیم از آغاز سال جدید همچنان خوب می فروشد.

به گزارش سینماژورنال تصمیم هفته قبل شورای نمایش درباره اینکه این فیلم علیرغم بالا بودن کف فروش باید تمامی سینماهایش را واگذار کند با واکنش تهیه کنندگان “سالوادور…” مواجه شده است.

منصور سهراب پور و امیر پروین حسینی تهیه کنندگان “سالوادور…” با انتشار بیانیه ای سرگشاده به گلایه از هجمه هایی پرداختند که طی روزهای اکران متوجه فیلمشان بوده است؛ هجمه هایی که مدیران سینمایی نه تنها نسبت به آن واکنش نشان نداده اند که در برابر آن موضع انفعالی اتخاذ کرده اند.

این تهیه کنندگان ضمن گلایه از مقامات سینمایی که وقتی فیلمی مجوزدار تحت شدیدترین حملات است کمترین موضع گیری نسبت به آن انجام نمی‌دهند، نکته جالبی را هم طرح کرده اند و آن هم اینکه به آنها گفته شده “سالوادور…” نباید بیش از این بفروشد چون رکورد فلان فیلم خاص پشت سر گذاشته خواهد شد.

سینماژورنال متن بیانیه سرگشاده تهیه کنندگان “من سالوادور نیستم” را ارائه می دهد:

بنام خالق زیبایی ها

سپاس و تشکر از هم میهنان عزیز و قدرشناس به دلیل استقبال و حمایت از فیلم خودشان “من سالوادور نیستم”

“من سالوادور نیستم” فیلمی برآمده از بخش خصوصی است که به دل مخاطبان ایرانی هم نشسته است و علیرغم پایین کشیدن بنرها و سیاه کردن و تخریب تبلیغات محیطیش، با اقبال مواجه شده است.

موفقیت کم نظیر “من سالوادور نیستم” از همان هفته های مرده اکران آغاز شد و طی هفته های بعد علیرغم هجمه های سنگین و همه جانبه علیه فیلم و در عین حال سکوت پرسش برانگیز مدیران سینمایی، نه تنها افت نداشت بلکه رکوردهای بی سابقه ای را نیز در تاریخ سینمای ایران به جای گذاشت.

از جمله این رکوردها، رکورد ۴۸ ساعت مداوم نمایش “من سالوادور…” در یک سینماست که در پردیس آزادی رخ داد و همین طور داشتن مخاطب روزانه یکصد هزار نفر. این رکوردها از آن حیث اهمیت دارد که برای فیلمی محصول بخش خصوصی صورت گرفته و نه محصولی خاص که از پیش تولید تا اکران حمایت ارگانهای متنفذ دولتی را پشت خود داشته است.

این دستاورد بخش خصوصی به نام سینمای ایران نوشته خواهد شد و مشوق سرمایه گذارانی است که در این سالها کمتر جرات سرمایه گذاری در سینما را پیدا کرده اند.

“من سالوادور نیستم” هم اکنون که در هفته دوم اردیبهشت قرار داریم همچنان پرمخاطب است و به گواه آمار رسمی، فروش آن چند برابر شرایط معمول است.

می گویند این فیلم نباید بیش از این بفروشد چون رکورد فلان فیلم پشت سر گذاشته می شود

اینکه متاسفانه دوست و آشنا به ما می گویند این فیلم نباید از این بیشتر بفروشد چون رکورد فلان محصول کاملا دولتی پشت سر گذاشته می شود هم واقعا پرسش برانگیز است.

آیا این است مزد دست بخش خصوصی؟ آیا این پاداش فیلمی است که شادی و امید را که شعار دولت میباشد، به دل مردم آورده است؟

امکان ادامه اکران این فیلم در سانسهای فوق العاده را فراهم کنید

در شرایطی که رییس سازمان سینمایی بر حمایت از محصولات بخش خصوصی و تولیدات مشترک تاکید داشته اند حداقل انتظار تولیدکنندگان “من سالوادور…” از سازمان سینمایی آن است که امکان ادامه اکران این فیلم در سانسهای فوق العاده(بدون کاهش سانسهای سایر فیلم ها) در سینماهایی که روشن ماندن چراغشان وابسته است به اکران آثار پرمخاطب را فراهم کنند.

اگر این اقدام صورت گیرد هم دلگرمی است برای فعالان بخش خصوصی و زمینه ساز امتداد حضورشان در سینما و هم کمک خواهد نمود به ادامه اوضاع مطلوبی که سینماداران بخش خصوصی و وابسته به دخل و خرج گیشه، در هفته های اخیر تجربه کرده اند و هم پاسخ شایانی است به مخاطبانی که تاکنون به دلیل محدودیتهای ظرفیت سالنهای نمایش موفق به دیدن فیلم نشده اند.

به امید تصمیم گیری هوشمندانه در جهت کمک به رونق اکران، تهیه کنندگان فیلم سینمایی “من سالوادور نیستم” آمادگی خود را برای تعامل با مدیران سینمایی در مسیر رسیدن به راهکاری موثر در جهت استفاده از همه ظرفیتهای اکران اعلام می دارند.

یا حق

منصور سهراب پور- سیدامیر پروین حسینی

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=21740

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "در بیانیه سرگشاده تهیه‌کنندگان “من سالوادور نیستم” مطرح شد⇐می‌گویند این فیلم نباید بفروشد چون رکورد فلان فیلم خاص پشت سر گذاشته می‌شود!"

 1. غدیر گفت:

  فلان فیلم خاص یعنی کدوم فیلم
  اینا که رکورد شهر موشها رو هم زدن
  رکورد اخراجیها رو هم زدن
  مگه فیلم دیگه ای هم مونده؟

  • عالیه گفت:

   معلومه که کدوم فیلمو میگه دیگه…
   همون فیلمی که نصف سال روی پرده بود و اون فیلمساز جوان بخاطر اعتراض به این وضعیت پرید وسط استادیوم

  • مجتبی گفت:

   فیلم … رو می خوان که رکوردش رو نزنه چون فیلمی که ۳۰۰ میلیار هزینه کردن و گفتن ۱۰۰ میلیار هزینه کردیم و کل دولت و ارگان ها پشتش هستن معلومه که می خوان تو رده ی فروش اول باشه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code