۱۷۰۹۱۴۰۰

درحالی که پیشتر و در زمان رییس معزول سینما به اکران در هنروتجربه رضایت داده بود⇐حالا کیانوش عیاری با انتقاد از هنروتجربه می‌گوید: «خانه پدری» را در هنروتجربه اکران نمی‌کنم!

سینماروزان: یادمان نمیرود که در همان ماههای ابتدایی راه اندازی گروه متصل به بیت المال هنروتجربه در روزگار رییس معزول سینمای ایران فیلم توقیفی «خانه پدری»کیانوش عیاری از جمله آثاری بود که پروانه اکران در این گروه را گرفت و با رضایت تولیدکنندگان در این گروه روی پرده رفت و چند ساعتی هم روی پرده بود اما مجددا توقیف شد!!

به تازگی ابراهیم داروغه زاده معاون نظارت سینما از بلامانع بودن اکران این فیلم در هنروتجربه حرف زده ولی حالا کیانوش عیاری با اشاره به اصلی ترین مشکل پیش روی این گروه دولتی که نداشتن سالن است از مخالفت با اکران فیلمش در این گروه سخن گفت. عیاری به «مهر» اظهار داشت: من این فیلم را در گروه «هنروتجربه» اکران نمی‌کنم زیرا معتقدم «خانه پدری» باید فراگیر دیده شود و برایم معنی ندارد که فقط در تهران و برخی شهرستان‌ها آن هم در سالن‌ها و سانس‌های محدود روی پرده برود.

وی با تاکید بر اینکه مردم در همه جای کشور باید امکان برابری برای تماشای فیلم های داشته باشند، بیان کرد: چرا باید مردم دیگر شهرستان‌های فاقد گروه «هنروتجربه» در قرنطینه فرض شوند و امکان تماشای تعدادی از فیلم‌ها را که در این گروه به اکران می‌رسند از دست بدهند.

عیاری با اشاره به مذاکرات پیشین خود با مسئولان سینمایی که آنها خواستار حذف یک صحنه را داشتند، خبر داد: اعلام کرده‌اند اگر صحنه مربوط به قتل در زیرزمین از فیلم حذف شود،‌ می‌توانیم آن را در سرگروه سینمایی اکران کنیم و اگر حذف نشود، محدود به گروه «هنروتجربه» خواهد شد.

کارگردان «خانه پدری» در پاسخ به اینکه اگر برای اکران در سرگروه برای فیلم شرط سنی درنظر گرفته شود، آیا با آن موافقت خواهد کرد یا خیر هم گفت: حتما با این شرط موافقت خواهم کرد چراکه یک روند حرفه‌ای است که در سینمای جهان هم مرسوم است. ضمنا به تبلیغ فیلم هم کمک خواهد کرد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۲۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52199

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code