۱۰۱۱۱۴۰۱

خبر “العالم” تکذیب شد⇐کاترین بیگلو به راه‌پیمایی اربعین نمی‌آید

سینماروزان: کاترین بیگلو گویا قرار نیست پیاده‌روی اربعین را سینمایی کند. هفته گذشته شبکه «العالم» در گزارشی اعلام کرد هالیوود در نظر دارد با تولید مستند «اربعین بزرگ»، آن را در سطح جهان به نمایش درآورد.

به گزارش سینماروزان العالم در‌این‌رابطه نوشت: «هالیوود این فیلم را با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰‌‌ میلیون دلار تولید خواهد کرد». در همین راستا، «کاترین بیگلو»، کارگردان آمریکایی، به بصره خواهد آمد تا از نزدیک شاهد کنگره بزرگ اربعین باشد و در آن مشارکت کند».

«کاترین بیگلو» اولین سینماگر زنی است که جایزه اسکار کارگردانی را به دست آورده است. در خبر العالم گفته شده بود قرار است او به بصره بیاید و برای تهیه این مستند، ۶۰۰ کیلومتر تا مرقد امام حسین (علیه‌السلام) با زائران اربعین همراهی کند.

حتی گفته شد بیگلو در این سفر «ساره بن بادیس»، روزنامه‌نگار بریتانیایی- الجزایری، را در کنار خود دارد. طبق آخرین نظرسنجی نشریه اسکرین، برای انتخاب بهترین کارگردان‌های زن تاریخ سینما، «کاترین بیگلو»، عنوان بهترین فیلم‌ساز زن تاریخ سینما را کسب کرد. بیگلو، با فیلم «قفسه درد» موفق شد «آواتار»، ساخته‌ جنجالی «جیمز کامرون» را پشت‌سر بگذارد و اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را دریافت کند.

خبرسازی جعلی
اما در روزهای گذشته، حاتم حسن، نویسنده پایگاه اینترنتی «صوت العراق»، خبر ساخت این فیلم را کاملا کذب دانسته است. حاتم حسن بعد از جست‌وجوی فراوان متوجه شده این خبر را ابتدا فردی به نام «فلاح القریشی» ساخته و پرداخته است.

این فرد کسی است که قبلا هم اخبار کذب از عراق منتشر می‌کرده و در یکی از خبرسازی‌های قبلی خود باوجود تکذیب مقامات عراقی ازجمله محمود عثمان (از شخصیت‌های کُرد) حاضر به پس‌گرفتن خبر دروغ خود نشده است.

این نویسنده در ادامه می‌آورد: «القریشی ظاهرا داستانی را سرهم می‌کند که آن کارگردان آمریکایی قصد دارد با همکاری یک فعال رسانه‌ای دیگر به نام ساره بن بادیس (الجزایری‌الاصل) این پروژه را انجام دهد. قریشی مدعی شده که این فرد تازه مسلمان شده و با بی‌بی‌سی همکاری می‌کند حال آنکه معلوم می‌شود این خبرنگار در زمینه مد و لباس فعالیت می‌کند و هیچ ارتباطی هم با بی‌بی‌سی ندارد».

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۵:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30680

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code