۲۵۰۵۱۴۰۱

خانم افشار! ده سال از آن هشت سال خسارت‌بار(!) سهم رییس جمهوری بود که خود ستایشگر یارغارش بودید و خانواده همسرتان هم جزء مدیرانش!

سینماژورنال: مهناز افشار بازیگر سینما با انتشار یادداشتی هفت بندی به شهروندان پیشنهاد حمایت از اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس داده است.

به گزارش سینماژورنال این بازیگر با بیان اینکه  آنچه جریان‌های تندرو در طول ده سال گذشته بر کشور تحمیل کردند بسیار سنگین و غیرقابل محاسبه است تحلیل شخصی اش را این دانسته که شرکت در انتخابات با حضور حداکثری و رای دادن به لیست تایید شده جریان اصلاحات در تهران و سایر استان‌ها و شهرستان‌ها برای جلوگیری از ادامه حضور تندروها کار بهتری است.

از دیدار با رییس دفتر احمدی نژاد تا مومن خواندن وی و…

سینماژورنال اینکه تک تک شهروندان حق اظهار نظرات سیاسی خویش را داشته باشند محترم می شمارد و خوشحال است که بازیگران سینمای ایران هم با صراحت درباره ایده های سیاسی خویش حرف می زنند اما…

اما نکته اینجاست که مهناز افشار منهای نسبت خانوادگی کاملا محکم با معاون مطبوعاتی محمود احمدی نژاد و مشاور حوزه امور زنان وي، كه هر چقدر هم بخواهد آن را بي اهميت قلمداد كند باز هم چيزي نيست كه بتوان آن را ناديده انگاشت، خود در زمان حضور احمدی نژاد در ریاست جمهوری  مورد حمایت شديد یارغار احمدی نژاد یعنی اسفندیار رحیم مشایی قرار داشت اما حالا دستاورد ده سال گذشته که هشت سال آن متعلق به احمدی‌نژاد بوده را زیر سوال برده است!

افشار نه تنها از بازیگرانی بود که در بهمن ۸۸ در دفتر ریاست جمهوری با مشایی دیدار کرد بلکه در بهار ۹۰ و در جریان سفر حج عمره اش كه از سوي مشايي که آن زمان رییس دفتر رییس جمهور بود، ترتيب اين سفر داده شد نیز اظهار نظري درباره یارغار احمدی نژاد بيان كرد كه اگر از خاطر مردم و خود ايشان رفته باشد از خاطره ي گوگل و ياهو پاك نشده؛ ايشان  مشایی را یكی از مومن ترین و روشن ترین افرادی قلمداد كرد که وی در عمرش دیده است.

این بازیگر در همین سال به عنوان چهره سال زن سینمای ایران، برگزیده مجله ای شد که چهره برگزیده فرهنگی آن رحیم مشایی بود. جالب آن که این بازیگر برخلاف مجری باهوشی چون عادل فردوسی پور که قید دریافت جایزه از این مجله را زد، به مراسم اهدای جایزه رفت و با تشویق مشایی هم روبرو شد. این مجله همان مجله ای بود که با سردبیری مدیر برنامه یکی از بازیگران مرد سينما و البته باز حمایت مادي و معنوي یارغار احمدی نژاد منتشر می شد.

ای کاش پیش از اظهارنظر به عقبه خود می نگریستیم

ازدواج مهناز افشار با یاسین رامین این نزدیکی را بیشتر کرد. همسر افشار فرزند محمدعلی رامین و سوسن صفاوردی است که هر دو در حلقه مدیران احمدی نژاد قرار داشتند.

رامین معاونت مطبوعاتی دولت دهم بود و صفاوردی نیز مشاور حوزه بانوان این دولت. یاسین رامین هم مشاور سازمان هلال احمر همین دولت بود.

حال نزديكي افشار به حلقه مشايي و شخص وي كه همان موقع زبانزد عام و خاص سينمايي ها بود چقدر در آشنايي وي با یاسین رامین موثر بوده مهم نیست چون امر ازدواج در هر صورت و شكل آن پسنديده است اما…

اما اینکه افشار حالا خود بعد اين دوران كاملاً نزديك با مشايي از کارنامه ده سال گذشته که ۸ سالش از آن احمدی نژاد و همراهانی چون رامین و صفاوردی بوده ابراز ناراحتی کند و عصبي است از آن طنزهاي غريب روزگار است كه فقط در جايي چون ايران كه نان به نرخ روز خورها و ابن الوقت ها گمان مي كنند مردم حافظه تاريخي ندارند رخ مي دهد، موقعيتي كه از كميك بودن به نوعی ابزورد رسيده است.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18589

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "خانم افشار! ده سال از آن هشت سال خسارت‌بار(!) سهم رییس جمهوری بود که خود ستایشگر یارغارش بودید و خانواده همسرتان هم جزء مدیرانش!"

 1. ROSE گفت:

  الان باد موافق از سمت روحانی و ظریف می وزد باور کنید اگه دو روز دیگه از سمت دیگه ای بوزد این دوستان رو به ان سو حرکت می کنند در ده سال گذشته در سخت ترین روزهای این ملت تنها هنرمندی که تمام قد پای ما ایستاد و تا به امروز هم دارد تاوان پس می دهد استاد شجریان است که خود را صدای خس و خاشاک معرفی کرد بزرگ ترین اشتباه ما ملت این است که حافظه ی تاریخی نداریم و امثال این دوستان از همین خصلت ما سواستفاده می کنند

  • یه نفر گفت:

   به خاطر اینکه شجریان هنرمند است
   دوستان یادتان باشد که هر بازیگر/کارگردانی هنرمند نیست. خواهش میکنم یادتان باشد که اینها بازیگرند نه هنرمند. هنرمند معنایی بسیار ارزشمند دارد. نمیگویم که اشتباه نمیکند. هر انسانی اشتباه میکند و اصلا حق هم دارد دوست دارد…. اشتباه کند ولی هنرمند اندیشمند است بینش دارد. اینهایی که شما فرمودید و در متن مورد اشاره است بازیگرند نه هنرمند. شجریان عزیز است

 2. علی گفت:

  چه ربطی دارد؟ مگر دیدار با معاون رییس جمهور جرم محسوب می شود.
  پس هدیه تهرانی بهزاد فراهانی و حتی عزت ا.. انتظامی هم که با مشایی برای ثبت نام رفت را باید محاکمه کرد؟

  • هلن گفت:

   مساله اینه دیگه بهزاد فراهانی میاد و راستشو میگه که یک میلیارد ونیم از دولت قبل بابت خانه تئاتر مایه گرفته بود اما ایشون که با خانواده ای کاملا برآمده از دولت قبل وصلت کرده و حتی به واسطه امکانات همین خانواده بچه شو المان به دنیا اورده داره از خسارات اون دولت حرف میزنه

   اخه اگه اون دولت بد بود چرا رفتی با یکی از مدیرای اون دولت وصلت کردی؟

   حالا هم وصلت کردی عیب نداره چرا دلت میخواد خودتو یه جور دیگه نشون بدی؟

  • یه نفر گفت:

   بسیار بسیار ربط داره آقای علی
   اگر شما میخواهید کتمان کنید مسئله دیگری است
   بسیار ممنونم از نویسنده این متن
   بالاخره یکی حرف دل منو زد که صدام به هیچ جا نمیرسه

 3. علیرضا باشکندی گفت:

  ماجرای سجده های شبانه مشایی رو هیچ وقت یادمون نمیره
  هیچ وقت
  یادتونه چه تاکیدی داشتین روش؟

 4. نفس گفت:

  چرا اخه خودتون خودتون میبرید زیر سوال…شما مثلا هنرمند مملکتید…ما باید از شما یاد بگیریم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code