۱۱۰۳۱۴۰۲

حبیب اسماعیلی با انتقاد از ممنوعیت پخش تیزرهای تلویزیونی «خرگیوش» بیان داشت⇐باعث تأسف است که در سال «حمایت از کالای ایرانی» جلوی پخش تیزرهای یک محصول کاملا مستقل را می‌گیرند/از یک طرف اجازه پخش تبلیغات ماهواره‌ای را نمی‌دهند و از طرف دیگر در پخش تیزر تلویزیونی، خودی و بیخودی راه ‌می‌اندازند/این چه روالی است که محصولات ارگانی از حمایت بیشتری در اکران برخوردارند؟/چرا به جز صداوسیما، سینماهای دولتی هم اغلب سالنهایشان را به محصولات ارگانی اختصاص داده‌اند؟

سینماروزان: متعاقب حمله بی مغز برخی رسانه‌های افراطی به کمدی-فانتزی «خرگیوش» صداوسیما هم پخش تیزرهای این فیلم را ممنوع اعلام کرد تا مشخص شود «حمایت از کالای ایرانی» برای مدیران بالادستی مملکتی فقط در حرف و شعار خلاصه شده است.

به گزارش سینماروزان حبیب اسماعیلی تهیه کننده «خرگیوش» که از طریق شرکت متبوعش رسانه فیلمسازان این کمدی را پخش کرده با انتقاد از این رویه به «ایسنا» گفت: من به تازگی متوجه شدم که تیزرهای تبلیغاتی این فیلم را در تلویزیون بدون هیچ دلیلی قطع کرده‌اند. در مجموع صداوسیما به فیلم سینمایی «خرگیوش» ۳۲ تیزر سراسری اختصاص داد، که نمایش این تبلیغات هم از روز گذشته آغاز شده بود و فقط سه یا چهار تیزر در روز گذشته پخش شد و به تازگی هم که جلوی آن را بدون اطلاع ما گرفته‌اند. این در حالی است که باید نمایش این تیزرها از شروع اکران این فیلم در سینماها شروع می‌شد.

تهیه کننده فیلم سینمایی «خرگیوش» با ابراز تأسف از توقیف تیزرهای تلویزیونی این فیلم اضافه کرد: این اتفاق درحالی رخ داده است که این فیلم توانسته بدون هیچ ممیزی پروانه نمایش و اکران بگیرد، بنابراین مشکلی نداشت و با وجود آنکه امسال به نام “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری شده است فکر می‌کنم این شیوه‌ای که صداوسیما پیش گرفته درست نیست. باید از تمام فیلم‌ها حمایت شود اما با این حال دیده می‌شود که فیلم‌های خاصی از حمایت بیشتری برخوردار بوده‌اند. و معمولا به این شکل بوده که تا فیلمی دولتی یا ارگانی روی پرده می‌آید، سینمای بخش خصوصی و مستقل کنار گذاشته می‌شود.

او با اشاره به اینکه در حال پیگیری علت این اتفاق هستیم، گفت: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروزی هستیم شرایط به گونه‌ای است که سازمان‌ها به صورت نیمه تعطیل درآمده‌اند و واحد بازرگانی صداوسیما هم پاسخی به ما نداده است و به این ترتیب ما در حال از دست دادن زمان برای اطلاع‌رسانی و جا انداختن فیلم هستیم.

این تهیه‌کننده با تأکید بر اینکه این فیلم هیچ تبلیغاتی قبل از اکران آن نداشته و حتی در جشنواره هم نبوده، بیان کرد: یکی از ارگان‌های اصلی تبلیغات، صداوسیماست و به عنوان یک ارگان دولتی جزو وظایف اوست که از آثار سینمایی حمایت کند. ما هیچ امکانات دولتی برای ساخت و تولید این فیلم دریافت نکردیم و اگر قرار است که حمایت از این فیلم فقط شامل حال فیلم‌های تولیدی دولتی شود قطعا به تولیدات سینمایی لطمه خواهد زد.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه ما نیازی به تبلیغات در شبکه‌های خارجی نداریم، گفت: از طرفی به ما می‌گویند که سازندگان فیلم حق پخش تبلیغات در شبکه‌های خارجی را ندارند در صورتی که آن تبلیغات به دیده شدن فیلم کمک می‌کرد و همچنین باعث می‌شد که مخاطبان از پای شبکه‌های ماهواره‌ای بلند شوند و به سینما بیایند. اکنون به جای اینکه صداوسیما از سینمای ایران حمایت کند و باعث دیده نشدن آن می‌شود.

پخش‌کننده فیلم سینمایی «خرگیوش» در پایان با بیان اینکه سالی که نکوست از بهارش پیداست، اظهار کرد: دائم هم همه مشکلات را گردن هم می‌اندازند و اگر صداوسیما بخواهد تا پایان سال چنین برخوردی با سینمای بخش خصوصی داشته باشد شرایط خوبی نخواهیم داشت و تاکنون صداو سیما به جز جبهه‌گیری چیزی نداشته است. به غیر از صداوسیما، سینماهای دولتی هم جز چند سالن محدود، از اکران این فیلم‌های دولتی-ارگانی حمایتی نکرده‌اند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48653

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code