۲۰۱۱۱۴۰۱

توضیحات حبیب اسماعیلی درباره ممیزی کاراکتر مشابه روحانی در «سه بیگانه»⇐دستهایی در کار است تا فیلم دیده نشود

سینماروزان: ممنوعیت پخش تیزر تلویزیون کمدی «سه بیگانه» گمانه‌زنی‌های را موجب شده در این مسیر که از یک طرف شباهت یکی از کاراکترهای فیلم که اتفاقا روحانی هم هست به رییس دولت یازدهم و از طرف دیگر نقدهای صریح سیاسی-اجتماعی فیلم باعث شده رسانه ملی در تعامل با دولت جلوی پخش تیزرهای فیلم را بگیرد.

امتداد این گمانه‌زنی‌ها شایعاتی را شکل داده درباره ممیزی مجدد به فیلم همزمان با اکران؛ حبیب اسماعیلی یکی از تهیه کنندگان این کمدی پرمخاطب با اشاره به حذفیات کاراکتر روحانی فیلم اظهار داشت: قبل از آن که فیلم پروانه نمایش بگیرد در احترام به مقام روحانیت چند پلان مربوط به کاراکتر روحانی حذف شد.

وی با اشاره به فشارهایی که منجر به ممنوعیت پخش تیزرهای فیلم شده بیان داشت: همواره این طور است که برخی با شوخی‌های حداقلی بخصوص اگر بار آسیب شناسانه داشته باشد مشکل دارند و در همین جهت است که نمی خواهند «سه بیگانه» که محصولی است کاملا متعلق به بخش خصوصی دیده شود ولی تا این لحظه کتبا هیچ موردی برای ممیزی مجدد به ما ابلاغ نشده است.

این تهیه کننده که از طریق موسسه پخش متبوعش «رسانه فیلمسازان» پخش «سه بیگانه» را برعهده دارد خاطرنشان ساخت: تجربه سالها حضور در پخش فیلم این حس را به من داده که دستهایی در کار است تا «سه بیگانه» دیده نشود وگرنه چطور است که فیلمهای دیگر تیزرهایشان پشت سر هم روی آنتن می‌رود اما تیزرهای «سه بیگانه» را پخش نمی‌کنند؟ همین رفتارهاست که اسباب گمانه‌زنی‌های مختلف را شکل می‌دهد وگرنه چه دلیلی دارد پخش تیزرهایی که کد پخش از سازمان را هم گرفته‌اند ممنوع می‌شوند؟

اسماعیلی در پایان گفته‌هایش با اشاره به حمایت سینماگران مستقل و بدنه صنف سینما از «سه بیگانه» بیان داشت: همین که همکاران مستقل پشت فیلمی از بخش خصوصی هستند و از آن سو مخاطبان هر روز بیشتر از روز قبل برای تماشای فیلم علاقه نشان می‌دهند یعنی مسیری که در تولید فیلم انجام داده ایم مسیر درستی است. شخصا امیدوارم که مدیران رسانه ملی هم از این همراهی صنفی و اقبال مخاطبان درسی بیاموزند برای تغییر روشی که در برخورد با این کمدی درپیش گرفته اند و تا فرصت باقیست ملی بودن خود را در عمل با حمایت از فیلمی کاملا خصوصی نشان دهند.

حبیب اسماعیلی
حبیب اسماعیلی
image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36462

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code