1

تذکر صریح شورای نظارت به صداوسیما به‌خاطر پخش اعترافات یک رقاص اینستاگرامی!!

سینماروزان: پخش اعترافات مائده هژبری رقاص اینستاگرامی در مستندی به نام «بیراهه» هرچند در ابتدا با طرح این ادعای محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی سازمان مواجه شد که پخش اعترافات را با هماهنگی مقامات قضایی دانست اما تکذیب این ادعا از سوی مقامات قضایی ماجرا را وارد مسیری تازه کرده است و شورای نظارت بر صداوسیما را واداشته در این باره تصمیماتی بگیرد.

به گزارش سینماروزان در جلسه ۴۴۹ شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما درباره پخش مستند «بیراهه» در رسانه ملی تصمیماتی اخذ شد. در این جلسه پس از بررسی و استماع گزارش‌های واصله، مصوبات زیر درباره پخش مستند «بیراهه» به تصویب رسید:

1-جریانی فعال و هدایت شده در خارج از کشور وجود دارد که حرمت‌شکنی، هنجارستیزی و اباحه‌گری در فضای واقعی و مجازی را در دستور کار خود قرار داده است. شورای نظارت، سازمان صداوسیما را موظف به روشنگری و تنویر افکار عمومی نسبت به وجوه مختلف و ابعاد متنوع این پدیده می‌داند و از رویکرد این سازمان در مواجهه منطقی و حرفه‌ای با مفاسد اجتماعی سازمان یافته حمایت می‌کند.

2-در موضوع مستند اخیر «بیراهه» بررسی شورای نظارت نشان داد که پخش این برنامه بدون هماهنگی با قوه قضائیه بوده است، از این جهت به سازمان تذکر لازم داده می‌شود.

3-به سازمان توصیه می‌شود در پرداختن به موضوعاتی که دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی و قضایی است از مشاوره‌های لازم بهره‌مند شود و هماهنگی‌های لازم را با نهادهای ذیربط انجام دهد.