۲۹۱۲۱۴۰۱

“بچه زرنگ”؛ اولین انیمیشن سینمایی بلند کانون

بچه+زرنگ

سینماروزان: با اعلام حامد جعفری، انیمیشن سینمایی «انقراض» به «بچه زرنگ» تغییر نام داد و از لوگوی جدید این فیلم رونمایی به عمل آمد.

حامد جعفری، مدیرعامل هنرپویا و تهیه کننده این اثر، از تغییر نام اولین انیمیشن سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به «بچه زرنگ» خبر داد و گفت: پیش از این نام این انیمیشن سینمایی که محصول مشترک استودیو هنرپویا و کانون است، «انقراض» بود اما پس از پیمایش در بازارهای مختلف و بررسی بازخوردهای داخلی و خارجی تصمیم به تغییر نام این فیلم گرفتیم و نام آن را به «بچه زرنگ» تغییر دادیم. «Nimble» نیز نام انگلیسی جایگزینی است که به جای «Extinction» برای این اثر به کار خواهد رفت.

وی افزود: انیمیشن «بچه ‌زرنگ» موضوع و درون مایه‌ای محیط زیستی دارد و در فضای ایران امروز روایت می‌شود.

جعفری ادامه داد: «بچه زرنگ» توسط مجموعه هنرپویا تولید می شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کنار مجموعه هنرپویا سرمایه‌گذاران این فیلم سینمایی هستند.

گفتنی است مجموعه هنرپویا تاکنون انیمیشن‌های سینمایی «شاهزاده روم» و «فیلشاه» را در ایران و بیش از ۲۰ کشور دیگر جهان برای مخاطبان سینما عرضه کرده است و این آثار به عنوان پرفروش ترین انیمیشن های تاریخ سینمای ایران شناخته می شوند.
شایان ذکر است همچون آثار قبلی هنرپویا، هادی محمدیان و حامد جعفری، کارگردانی و تهیه کنندگی انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» را بر عهده دارند.

 

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۶:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61022

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code