۱۵۰۷۱۴۰۱

باران کوثری که دو فیلم توقیف شده در دولت روحانی دارد⇐ اتفاق‌هاي آن دوران{دولت احمدی‌نژاد} مي‌تواند من را ديوانه كند/وزارت ارشاد{دولت روحانی} دچار محافظه‌کاری بود تا جاهای دیگر دستشان باز شود

سینماروزان: باران کوثری از جمله بازیگرانی است که غلبه نگاه سیاسی در اظهارنظراتش همواره وجود داشته است و اغلب می کوشد طوری درباره اتفاقات پیرامونش سخن گوید که به جایگاه جریان سیاسی متبوعش خللی وارد نشود.

به گزارش سینماروزان تازه ترین گفتگوی این بازیگر زن سینما با “اعتماد” هم کم ندارد از همین اظهارنظرات؛ اظهارنظراتی که گفتگوکننده هم سعی زیادی دارد آنها را به سمت بایکوت مدیریت قبلی فرهنگی کشور و تأیید مدیریت جدید ببرد و البته باران نیز تا حد ممکن خواسته خود را برآورده می کند.

این اظهارات تا جایی ادامه می یابد که باران کوثری که تنها فیلمهای توقیف شده اش “عصبانی نیستم” و “خانه دختر” مربوط به سازمان سینمایی دولت روحانی هستند سعی می کند از اتفاقات دوران احمدی نژاد با لفظ دیوانه کننده یاد کند!

البته اصرار بر این روند هم در پایان نقیض خود را تولید می کند چون کوثری گفتگویش را با عباراتی نومیدکننده نسبت به وضعیت ارشاد دولت فعلی به پایان می رساند!!!

بخشهایی از گفته های کوثری را بخوانید:

به عنوان هنرمند فعال در تئاتر و سينما تفاوت چهارسال دولت يازدهم و تفاوت آن با دولت‌هاي نهم و دهم را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
اگر بگويم در اين چهارسال هيچ اتفاقي رخ نداده كمي بي‌انصافي است، ولي نه به اين معنا كه صددرصد يا حتي پنجاه درصد رضايتم را جلب كند. ولي واقعيت اين است كه اتفاق‌هاي آن دوران مي‌تواند من را ديوانه كند؛ چون شما مي‌دانيد بايد با افرادي صحبت ‌كنيد كه اصلا علاقه‌اي به وجود سينما و تئاتر ندارند.
مشخصا درباره دوره شمقدري و سجادپور صحبت مي‌كنيم.
دقيقا، آنها كه مشخصا در گفت‌وگويي اعلام كردند به سينماي ملي نيازي نيست! ولي در اين دولت حداقل با افرادي مواجه هستيم كه مي‌شود با آنها صحبت كرد وگرنه من در اين دولت هم فيلمي داشته‌ام كه هنوز اكران نشده است.
يعني معتقد هستيد ذات مقاومت در برابر هنرمند و كار هنري تغيير كرده؟
معتقد نيستم همان اتفاق گذشته در جريان است ولي تاكيد دارم در اين دولت اتفاق‌ عجيبي نيفتاد. وزارت فرهنگ و ارشاد دچار محافظه‌كاري بوده و اين محافظه‌كاري به اين دليل اتفاق افتاده كه جاهاي ديگر دست‌شان باز باشد. حتي مي‌توانم اين جريان را بپذيرم ولي نه در شرايطي كه اين دولت و مجلس بيشترين راي خود را به واسطه حمايت هنرمندان به دست آورده‌اند.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30461

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code