1

امتداد آشفتگی اکران پاییزی⇐«اسرافیل» هم به گروه آزاد بسنده کرد⇐اکران از اواخر آذرماه

سینماروزان: تراکم بالای فیلم در اکران پاییزی و باز کردن ورودی اکران برای روی پرده فرستادن تعداد بالای فیلم موجب آن شده که بسیاری از تهیه‌کنندگان از ترس اینکه فرصت اکران در نیمه دوم را از دست دهند به اکران در گروه آزاد بسنده کنند و این امر یک آشفتگی تمام عیار را بر اکران مستولی ساخته است.

به گزارش سینماروزان تازه ترین فیلمی که به اکران در گروه آزاد بسنده کرده «اسرافیل» است؛ فیلمی به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه کنندگی مستانه مهاجر.

این فیلم از هفته آخر آذرماه اکران خود را با سینماهای آزاد آغاز خواهد کرد. «اسرافیل» یکی از آثار بخش مسابقه سال گذشته جشنواره فیلم فجر بود که به دلیل شرایط نابسامان اکران، تاکنون نتوانست روی پرده برود.

«اسرافیل» درامی درباره چالش‌ها، نیازهای عاطفی و روابط انسانی است كه فیلمنامه آن توسط ارسلان امیری و آیدا پناهنده به نگارش درآمده است.

هدیه تهرانی، مریلا زارعی، هدی زین‌العابدین و پژمان بازغی بازیگران اصلی و على عمرانى، سهيلا رضوى، پوريا رحيمى‌سام و سودابه جعفرزاده دیگر بازیگران اسرافیل هستند.

پخش «اسرافیل» برعهده موسسه هدایت فیلم است و این فیلم در یک ماه گذشته، علاوه بر حضور در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم لندن و فیلم‌های آسیایی هنگ کنگ، توانست جایزه نتپک را از جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به دست آورد.

همچنین «اسرافیل» در جشنواره فیلم شید در امریکا، در سه بخش بهترین بازیگر زن (هدیه تهرانی)، بهترین بازیگر مرد (پژمان بازغی) و بهترین کارگردانی (آیدا پناهنده) کاندید دریافت جایزه شده بود که در نهایت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران این جشنواره را دریافت کرد.