1

افشاگری بی‌سابقه مدیر شبکه مستند درباره پشت پرده خروج از کشور بازرس زن صداوسیما

سینماژورنال: مدیر شبکه مستند در یادداشتی که امروز دوشنبه 19 بهمن در روزنامه جام جم با عنوان «بصیرت، از شعار تا عمل» به چاپ رسیده، به تبیین پشت پرده خبرسازی های اخیر علیه رسانه ملی پرداخته است.

به گزارش سینماژورنال امیر تاجیک در این یادداشت با توجه به پیوست حکم رییس سازمان در خصوص چابک سازی و به روز شدن ساختار ، به موج جدید تخریب ها، توهین ها و اتهامات بی اساس در این رابطه اشاره کرد و از اراده مدیریت سازمان و همکارانشان علیرغم شایعات برای شفاف سازی امور سازمان و تسریع در روند رو به جلوی آن سخن گفت.

مدیر شبکه مستند ضمن نام بردن موارد مطرح شده در حکم مقام معظم رهبری جهت انتخاب و تایید جناب آقای دکتر سرافراز برای ریاست سازمان، به ماجرای خانم شهرزاد میرقلی خان و حواشی آن پرداخته است.

ماجرایی که به گفته تاجیک «مجموعه تصمیم سازان سازمان را بدین نتیجه رسانیده که هیچ گونه خیرخواهی از جانب شایعه افکنان در کار نیست و به همین دلیل بایستی محکم ایستاد، سخن گفت و در برابر هرگونه اتهام بی اساس اقدام قانونی و حقوقی کرد.»

وی استخدام میرقلی خان در بخش روابط بین الملل پرس تی وی از سوی سرافراز پس از بازگشت به ایران از زندان های آمریکا را ناشی از تسلط ایشان به زبان انگلیسی و اثبات توانایی خود در امور مدیریتی، معرفی کرده و اعتماد به توانایی ها، پاکدستی و اراده وی را دلیل انتصابش به عنوان مشاور رییس سازمان خوانده است.

مدیر شبکه مستند در این یادداشت فاش کرده که میرقلی خان گزارشاتی مبنی بر حیف و میل بی جهت بودجه سازمان به ریاست رسانه ملی ارسال کرده که این موضوع منافع برخی را به خطر انداخته و آنها را به پرونده سازی علیه مشاور ریاست سازمان برانگیخته است.

او در ادامه این یادداشت آورده است: «و بعد دانستیم تمام اینها بهانه و مقدمه ای برای اتهام های بی اساس بعدی مبنی بر جاسوسی ایشان بوده است! اگر ایشان دست به چنین کاری زده اند چرا مانند بسیاری موارد دیگر، تا زمانی که در کشور بودند بازداشت و مجازات نشدند؟ طبیعی ست که اگر ایشان در کشور می ماندند و این اتهام را می شنیدند به دلیل نداشتن مدرک، ادعای پوچ آنان برملا میشد. بنابراین ابتدا ایشان را تهدید به خروج از کشور و سپس ادعای جاسوسی کردند.»

تاجیک در برشمردن رفتارهای خلاف شرع و اخلاق به دزدیدن لپ تاپ شخصی خانم میرقلی خان و انتشار عکس های شخصی منتشر شده از ایشان در فضای مجازی از درون همین لپ تاپ اشاره کرده و این موضوع را دستمایه برخی کاریکاتورها علیه منصوب رهبر معظم انقلاب در سازمان توسط برخی سایت ها دانسته است.

در بخش پایانی این یادداشت آمده است: «براستی چه شده است که وقتی فردی با عشق و علاقه به ایران و نظامش وارد خاک کشور می شود و خاک کشور را در آستانه ورود می بوسد امروز بخاطر بی کفایتی، بی اخلاقی و رفتارهای غیرقانونی برخی افراد معلوم الحال مجبور به گلایه از شخص رهبر انقلاب می شود؟ حقیقتا جز این است که حتی رهبر معظم انقلاب هم بواسطه افرادی نفوذی مورد ظلم قرار می گیرند؟»

متن کامل این یادداشت در ادامه می آید:

هو العادل

از همان زمان که جناب دکتر سرافراز توسط مقام معظم رهبری برای هدایت سازمان صداوسیما انتخاب شدند، یقین داشتم که سکانداری این کشتی عریض و طویل ابدا کار آسانی نیست. و از همان روز که بنده حقیر بعنوان مدیر شبکه مستند سیما حکم خود را دریافت نمودم اطمینان داشتم این شبکه و در دایره ای بزرگ تر کل سازمان، به واسطه درخواست رهبر معظم انقلاب از دکتر سرافراز در پیوست حکم انتصاب ایشان در خصوص چابک سازی، نیاز به یک خانه تکانی اساسی و زیربنایی دارد و مشکل در این مسیر تنها جنبه های اداری و بروکراتیک ندارد. طبعا ایده پردازی، هدف گذاری و برنامه ریزی برای رسیدن به منویات رهبری و مردم ایران در سازمان از توان جوانان پر شور و مستعد که رسانه را به خوبی میشناختند خارج نبود. موضوعی که برای ما سخت و آزاردهنده می نمود موج تخریب ها، توهین ها و اتهامات بی اساسی بود که هنوز وارد سازمان نشده به سوی ما سرازیر میشد.

طبعا در این حالت بهترین و ساده ترین راه، دین فروشی است. به این معنا که افراد مومن و دلسوز سازمان با عناوینی همچون شراب خوار و مفسد فی الارض مورد حمله قرار گیرند. بله. الصاق چنین برچسب هایی به همین سادگی و به همین سرعت اتفاق افتاد.

صد البته که شنیدن چنین اتهامات ناگواری سخت است. اما به هر ترتیب ما را در اراده خود در شفاف سازی امور مالی سازمان و زدودن فساد از دامان سازمان صداوسیما مصرتر نمود و دانستیم که آب را به درستی در لانه مفسدان اقتصادی و دین فروشان ریخته ایم.

برای تایید و گواهی دادن به این امر چه شهادتی بالاتر از شهادت ولی فقیه این نظام که بعضی غیر دوستان ما آنگاه که به دروغ علیه مدیریت سازمان بدگویی کردند، ایشان توصیفی کاملا متضاد از اتهامات وارده به مدیریت آقای دکتر سرافراز ارائه دادند.

بی شک اگر ضدیت ما با انقلاب و اصول و مبانی جمهوری اسلامی برای ایشان محرز شده بود، هرگز ریاست سازمان را با عناوینی چون پرکار، سخت‌کوش، باهمت، منظم، ساده‌زیست و به‌دور از تشریفات و تجملات، پاک‌دست، حساس در مورد بیت‌المال، شجاع، دارای جسارت در تصمیم‌گیری و خلاق و مبتکر و نوآور خطاب نمی کردند.

ماجرای سرکار خانم شهرزاد میرقلی خان و حواشی آن، مجموعه تصمیم سازان سازمان را بدین نتیجه رسانید که هیچ گونه خیرخواهی از جانب شایعه افکنان در کار نیست و به همین دلیل بایستی محکم ایستاد، سخن گفت و در برابر هرگونه اتهام بی اساس اقدام قانونی و حقوقی کرد.

همانطور که همه مردم و رسانه ها مطلع هستند خانم میرقلی خان پس از گذراندن یک دوره پنج ساله در زندان های آمریکا تنها به علت حضور در یک جلسه خرید دوربین های دید در شب بعنوان مترجم بازداشت و در طول دوران حبس با بدترین رفتارهای مسئولین زندان آمریکا روبرو شدند.

وقتی که ایشان با شجاعت در راه دفاع از نظام و کشور خود در برابر هیئت های قضایی امریکایی ایستادند و توانستند پس از رایزنی ها و تلاش های دولت ایران و عمان پا در خاک میهن بگذارند، شاید هرگز تصور این را نداشتند که به زودی به دلیل رفتارهایی شبیه به آنچه در آمریکا دیده بودند مجبور به ترک وطن شوند!

نظر به تسلط ایشان به زبان انگلیسی و اثبات توانایی خود در امور مدیریتی جناب دکتر سرافراز ایشان را در بخش روابط بین الملل پرس تی وی منصوب کردند. پس از تعویض تیم مدیریتی سازمان، رئیس رسانه ملی به دلیل اعتمادی که به توانایی ها، پاکدستی و اراده خانم میرقلی خان داشتند، ایشان را بعنوان مشاور خود در سازمان انتخاب نمودند. با گذشت چندماه از این انتصاب خانم میرقلی خان بر حسب وظیفه خطیری که بر عهده داشتند، گزارشاتی مبنی بر حیف و میل بی جهت بودجه سازمان به ریاست رسانه ملی ارسال کردند. اسراف بیت المال در برخی بخش های سازمان و ناکارآمدی مدیریت اموال توسط برخی ! خاطر افرادی که از قِبَل این اموال ارتزاق می کردند را مکدر کرد. در این شرایط چه کاری بهتر از الصاق اتهام جاسوسی خانم میرقلی خان برای آمریکا ازطریق کشور عمان؟ و اتهامات دیگر؟ مطمئنا این غیردوستان شنیده اند که معصوم فرمود: ریختن آبروی مومن گناهش بیشتر از تخریب خانه خداست.

ردیف کردن ناشیانه انواع تهمت های مضحک و بی سند و اقدام به شایعه سازی از طریق وبلاگ های شخصی و کانال های تلگرامی، تنها راه باقی مانده برای کسانی که دنبال جنگ روانی علیه رسانه ملی بودند در خارج و دزدان بیت المال در داخل بود که همچنان بتوانند چند روزی بیشتر از اموال مردم غارت کنند.

رهبر معزز انقلاب به خوبی این جریان نفوذی در برخی ارگان ها را شناختند که از آقای دکتر سرافراز بعنوان حساس در امور بیت المال یاد کردند.

اینها هشدارهایی ست که امروز نادیده گرفته شده اند و در همین ماجرای اخیر شاهد بودیم که سرکار خانم میرقلی خان به بهانه های مشکوک و غیر منطقی مورد تهدید قرار گرفته و مجبور به ترک کشور شدند. آن هم به دلیل منتشر کردن کتابی که سند محکومیت و رذالت ایالات متحده است!

و بعد دانستیم تمام اینها بهانه و مقدمه ای برای اتهام های بی اساس بعدی مبنی بر جاسوسی ایشان بوده است! چرا که اگر ایشان دست به چنین کاری زده اند چرا مانند بسیاری موارد دیگر، تا زمانی که در کشور بودند بازداشت و مجازات نشدند؟ طبیعی ست که اگر ایشان در کشور می ماندند و این اتهام را می شنیدند به دلیل نداشتن مدرک، ادعای پوچ آنان برملا میشد. بنابراین ابتدا ایشان را تهدید به خروج از کشور کردند و سپس ادعای جاسوسی نمودند. مجموعه رفتارهای خلاف شرع و اخلاق غیر دوستان ما به همینجا منتهی نشده است. دزدیدن لپ تاپ شخصی خانم میرقلی خان یکی دیگر از هنرهای دوستان بود که عکس های شخصی منتشر شده از ایشان در فضای مجازی از درون همین لپ تاپ بوده است که متاسفانه در ادامه، این تصاویر دستمایه برخی کاریکاتورها علیه منصوب رهبر معظم انقلاب در سازمان توسط برخی سایت ها شد!

سایت هایی که نه تنها نمی دانند اصل مساله چیست بلکه تلاشی هم برای دانستنش نمی کنند. تنها دغدغه آنان دیده شدن به هر قیمت است. دستمایه قرار دادن هر سوژه ی غیراخلاقی برای بالا رفتن رنکینگ بازدید مخاطبان.

براستی چه شده است که وقتی فردی با عشق و علاقه به ایران و نظامش وارد خاک کشور می شود و خاک کشور را در آستانه ورود می بوسد امروز بخاطر بی کفایتی، بی اخلاقی و رفتارهای غیرقانونی برخی افراد معلوم الحال مجبور به گلایه از شخص رهبر انقلاب می شود؟ حقیقتا جز این است که حتی رهبر معظم انقلاب هم بواسطه افرادی نفوذی مورد ظلم قرار می گیرند؟

در این میان وظیفه حقیر بیان برخی حقایق و اعلام آمادگی هر چه بیشتر جهت حرکت علیه اسراف بیت المال و اداره علمی و اصولی سازمان مردمی صداوسیما و به تعبیر رهبری خط مقدم مبارزه علیه جنگ نرم خواهد بود. نگارنده در برابر اتهامات وارده به شخصیت حقیقی و حقوقی بنده و ایضا اتهامات بی مدرکی که به سازمان وارد شده است سکوت نکرده و اقدامات قانونی متناسب را بررسی خواهم کرد.

امیر تاجیک

مدیر شبکه مستند سیما