۱۴۰۳۱۴۰۲

اعلام ضوابط تهیه کنندگی فیلم اولیها از سوی معاون نظارت⇐صدور مجوز تهیه کنندگی اول منوط شد به ارائه معرفینامه از شورایعالی تهیه کنندگان/تهیه کننده فیلم اول نمیتواند با کارگردان فیلم اول کار کند/مسئولیت هرگونه اشکالی در تولیدات اول برعهده شورایعالی تهیه کنندگان است

سینماروزان: معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری شرایط و ضوابط تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول را اعلام کرد.

به گزارش سینماروزان با توجه به علاقه شورایعالی تهیه‌کنندگان مبنی بر انجام امور تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول، ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی در ابلاغیه‌ای شرایط و ضوابط این همکاری را اعلام کرده و ضمن تاکید بر تعامل با این شورا مسئولیت اشکالات پیش آمده در نتیجه تعامل را هم به شورا منسوب کرده است.

در متن این ابلاغیه آمده است:کلیه متقاضیان تهیه‌کنندگی اول فیلم‌های سینمایی صرفا با معرفی‌نامه از شورایعالی تهیه‌کنندگان ذیل مسئولیت‌های خانه سینما در فرآیند پذیرش تکالیف صنفی می‌توانند درخواست دریافت پروانه ساخت سینمایی نمایند. بدیهی است این گروه از تهیه‌کنندگان امکان همکاری با کارگردان کار اول سینمایی را نخواهند داشت.

در بخش دیگری از این ابلاغیه در خصوص شرایط همکاری تهیه‌کنندگان حرفه‌ای با کارگردانان اول آمده است:تهیه‌کنندگان حرفه‌ای دارای معرفی نامه از شورایعالی تهیه‌کنندگان با پذیرش مسولیت از سوی آن شورا می‌توانند متقاضی پروانه ساخت سینمایی با کارگردانان اول فیلم‌های سینمایی باشند.

در ادامه ابلاغیه آمده است: طبیعتا مسئولیت پاسخگویی هرگونه اشکالی در روند تولید و نمایش این آثار نیز برعهده تهیه‌کننده و شورایعالی تهیه‌کنندگان خواهد بود.

معاونت نظارت افزوده است: بدیهی است شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی با توجه به وظایف حاکمیتی خود کمافی‌السابق مسئولیت‌های خود را در قبال بررسی و ارائه مجوز ساخت طبق ضوابط قانونی برعهده خواهد داشت.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41886

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code