۰۶۰۸۱۴۰۰

حجت ا.. ایوبی: تمام اعضای شورای پروانه نمایش تغییر خواهند کرد؛ در جهت چرخش نخبگان!!!

سینماژورنال: از حدود دو ماه پیش که وزیر ارشاد به انتقاد از شورای پروانه نمایش بخاطر صدور مجوز نمایش “۵۰ کیلو آلبالو” پرداخته بود پیش بینی می شد که اعضای این شورا دستخوش تغییر شوند.

به گزارش سینماژورنال عدم تشکیل جلسات شورای پروانه نمایش در دو هفته اخیر و البته طرح حدس و گمانهایی درباره حذف سیدضیاءالدین دری و محمدحسین لطیفی دو عضو کارگردان این شورا سبب ساز این شد که رییس سازمان سینمایی مجبور شود در جلسه ای که مربوط به مدرسه ملی سینما بود به شفاف سازی در این باره بپردازد.

ایوبی در مدرسه ملی سینما قبل از هر چیز پاسخگوی پرسشی در این باره بود و به “ایلنا” گفت: خبر اسامی اعضاء شورای جدید پروانه نمایش سینمایی صبح فردا (سه  شنبه ۲۲ تیرماه) به صورت رسمی توسط سازمان سینمایی اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این تغییرات علت خاصی دارد گفت: ما به دنبال چرخش نخبگان هستیم. به همین دلیل تغییرات در شورای پروانه نمایش فقط مربوط به یک نفر یا دو نفر نیست و بیشتر اعضاء تغییر می کند.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به خبری که درباره تغییر ضیاءالدین دری و محمد حسین لطیفی منتشر شده است گفت: حضور در شورای پروانه نمایش وقت زیادی می‌خواهد و من از این دو نفر بسیار متشکرم که در شورا حضور داشتند.

ایوبی افزود: قرار بود تغییرات پروانه نمایش بعد از جشنواره فیلم فجر انجام شود اما به دلیل مسایل کاری که به وجود آمد و همچنین اکران نوروزی کمی به تعویق افتاد اما ما از ابتدا تصمیم داشتیم که بعد از دو سال این اعضاء تغییر کند ضمن آن که برخی اعضا شورا حضورشان کمرنگ و کم فروغ شده بود.

وی ادامه داد: من شورای پروانه نمایش را بسیار مهم می دانم و معتقدم جلسات باید با حضور همه اعضاء برگزار شود.

ایوبی در پاسخ به اینکه آیا تغییر لطیفی و دری و سایر اعضاء شورا به دلیل اظهار نظر آنها درباره فیلم اخیر کاهانی بوده است گفت: اطمینان قلبی می دهم که این تغییرات هیچ ارتباطی به فیلم «ارادتمند؛ نازنین، بهاره، تینا» ساخت عبدالرضا کاهانی ندارد و تغییرات نیز بیشتر است.

وی ادامه داد: من این فیلم را ندیده ام و مانند سایر فیلم ها نیز هرگز داوطلب  نمی شوم که فیلم را ببینند زیرا به شورای پروانه نمایش اطمینان دارم اما اگر شورا از من بخواهد می روم که فیلمی را که آنها پیشنهاد دادند می بینم.

رییس سازمان سینمایی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین وضعیت فیلم “رستاخیز” گفت: به شدت تلاش داریم که این فیلم اکران شود حتی سه روز پیش هم جلساتی داشتیم و به دنبال حل مشکلات و اکران این فیلم هستیم.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25523

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "حجت ا.. ایوبی: تمام اعضای شورای پروانه نمایش تغییر خواهند کرد؛ در جهت چرخش نخبگان!!!"

  1. sadr گفت:

    جناب ایوبی! بی‌شک شما و وزیر فرهنگ و ارشاد یکی از ضعیف‌ترین و ناکارآمدترین یاران کابینه روحانی بودید و هستید که در این سه سال و اندی هیچ خروجی مثبتی نداشته‌اید و بسیار محافظه‌کار و نگران میز خود بودید…. امیدوارم این یک سال هم زودتر بگذرد و دیگر زحمت دیدن شما و وزیر ارشاد را به خود ندهیم….

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code