1

از تازه‌ترین اظهارات معاون هنری ارشاد چنین برمی‌آید⇐تشکیل یک اداره نظارت تازه برای حل مشکل حضور رپرها در تئاتر و سینما؟!

سینماروزان: در حالی که بنا بود رپری به نام حمید صفت در نمایشی با نام «لامبورگینی» به کارگردانی سیامک صفری روی صحنه برود و ترانه بخواند اما در آخرین لحظات توسط دفتر موسیقی ارشاد جلوی این اتفاق که مجوز اجرا را از اداره کل هنرهای نمایشی داشت گرفته شد و «لامبورگینی» که قبل از روی صحنه رفتن استفاده تبلیغاتی بالایی را از نام این رپر کرده بود بدون حضور وی اجرا میشود.

به گزارش سینماروزان این اتفاق با واکنش علی مرادخانی معاون هنری ارشاد مواجه شد و او در جمع خبرنگاران از حل احتمالی چنین مشکلاتی در شورایی تازه خبر داد.

علی مرادخانی بیان کرد: معمولا بخشی از کارها را حوزه تئاتر و بخشی دیگر را حوزه موسیقی مجوز می‌دهد. شاید به این نتیجه برسیم که شورایی مشترک داشته باشیم تا این شورا با تسلط بر هر دو فضا بتواند مجوزهای لازم را در این زمینه صادر کند.

او ادامه داد: به این نکته توجه کنید که مجوز، اصل موضوع است یا محتواست که مهم است. گاهی هنرمندی می‌خواهد پرفورمنسی را اجرا کند که نمادهای مختلفی دارد. ما به این نمادها وارد نمی‌شویم. ما باید در بخش نظارت پالایش درستی داشته باشیم.

مرادخانی تاکید کرد: برای این‌که بتوانیم این موضوع را اداره کنیم، شاید همین ایجاد شورای مشترک بهترین کار است. الان در کنسرت‌ها و هنگام اجرای موسیقی، هنرمند نقاش یا خوشنویس در کنار صحنه براساس آن اجرا، اثری را ایجاد می‌کند. پس پیوند میان هنرها بسیار است. بنابراین ما باید خود را به‌روز کنیم.