۲۶۱۰۱۴۰۰

ادعاهای مدیر تصویرشهر در شرح عملکرد خویش⇐تملک پردیس باغ کتاب تا پایان سال+احداث یک سالن آمفی تئاتر ۲۴۰نفره در پردیس ملت برای برگزاری نشست‌های خبری فجر+ایجاد پارکینگی با ظرفیت ۷۰۰ خودرو و با دو ورودی نیایش و کردستان جنب پردیس ملت+راه‌اندازی فودکورتی با ظرفیت ۸۰۰ صندلی با همه جور اغذیه ایرانی و فرنگی برای اقشار کم درآمد و پردرآمد در پردیس ملت+افزایش ۴۴درصدی درآمد پردیس رازی با نیم‌بها کردن بلیت+افزایش ۳۰درصدی درآمد پردیس راگا با اکران دوبله همزمان انیمیشن‌های خارجی!+تولید سریال ۹۰قسمتی با همکاری سیمافیلم

سینماروزان: هاشم میرزاخانی حدود یک سال بعد از رسیدن به کرسی مدیریت تصویرشهر شهرداری در نشستی خبری به تشریح عملکرد خود پرداخت و تا توانست از دستاوردهای خود گفت.

میرزاخانی در ابتدای این نشست اظهار داشت: موسسه تصویرشهر از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز  و آثار بسیاری را تولید کرده است. چندین پردیس سینمایی به صورت مشارکتی در اختیار داریم و تا سال آتی پردیس باغ کتاب نیز زیرمجموعه موسسه تصویرشهر خواهد شد.

وی ادامه داد: تمامی پردیس های ما سنوات عمری شان از ۱۲ سال گذشته بود و ما در ۲ محور تجهیز امکانات و ایجاد احداث بناهای جدید برنامه ریزی هایی را انجام دادیم. برگزاری جشنواره بین المللی فیلم شهر هم از جمله فعالیت های این موسسه است و خوشبختانه با جذب حامی توانستیم هزینه ها را تأمین کنیم.

مدیرعامل موسسه تصویرشهر خاطرنشان کرد: بازسازی سیستم های هواساز، تعمیر و مرمت سرویس های بهداشتی، رنگ آمیزی لابی ها، نصب و تجهیز به سیستم دوربین مداربسته و… از جمله کارهایی بوده که در پردیس سینمایی تماشا و سایر پردیس های سینمایی انجام شده است. در دوره ۹ ماهه میزبان ۱۵ هزار دانش آموز در پردیس سینمایی تماشا بودیم. پردیس تماشا از سال ۹۴ زیان ده بوده اما خوشبختانه ما آن را به سوددهی رساندیم.

میرزاخانی ادامه داد: پردیس سینمایی راگا هم یکی دیگر از پردیس های جنوب شهر است. ما تمام پردیس های جنوب شهر را با تجهیزات نوین مجهز کردیم و درصدد هستیم پرده های سالن ها را نیز تعویض کنیم. پردیس راگا هم روی مسأله زنگ سینما تمرکز جدی داشت و ما حتی برنامه زنده اجرای دوبله انیمیشنهای خارجی را داشتیم که با استقبال اهالی کم برخوردار شهر تهران روبرو شد. ۳۰ درصد افزایش درآمد در این پردیس سینمایی داشتیم.

میرزاخانی سپس به پردیس سینمایی رازی اشاره کرد و گفت: این پردیس قرار بود جمع آوری شود چون روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان بیشتر درآمد نداشت. این پردیس رسما از دست رفته بود. این سالن به دلیل اینکه مخاطب نداشت مدیریت سابق ۲ سالن آن را برای برگزاری مجالس تغییر کاربری داده بود. دوستان ما در موسسه تصویرشهر عملیات جهادی انجام دادند. ما در تمام ایام این پردیس را نیم بها کردیم. اینجا ۲ سالن داشت ما آن را مجهز کردیم و تمام مشکلات را برطرف کردیم و بالاترین رشد درآمد برای پردیس رازی شده به نحوی که ۴۴ درصد افزایش درآمد داشته و با استقبال بسیار روبرو شده است.

وی سپس به کارهای انجام شده در پردیس سینمایی ملت اشاره کرد و اظهار داشت: طبقه مثبت ۲ این پردیس رها شده بود. ما موظف بودیم پردیس ملت را از محاق درآوریم. عدم وجود پارکینگ که یکی از معضلات بزرگ این پردیس سینمایی بود با مساعدت شهردار تهران این معضل حل شد و زمین یک هکتاری را از حالت کارگاهی خارج کردیم و ۷۰۰ ظرفیت پارکینگ ایجاد کردیم. یک در آن از نیایش است و یک در دیگر هم ان شاالله از بزرگراه کردستان باز می شود. این مجموعه جایی برای نشستن خانواده ها نداشت و ما فودکورت را با ظرفیت ۸۰۰ صندلی ایجاد کردیم. همه جور اغذیه ایرانی و فرنگی برای اقشار کم درآمد و پردرآمد در این فودکورت وجود دارد.

میرزاخانی ادامه داد: بررسی های جدی صورت گرفت و ۷ سالن نمایش ایجاد کردیم که ظرفیت مان از سالن وی آی پی ۴۰ نفره تا ۳۱۰ نفره دارد؛ قبل از افتتاحیه جشنواره فجر این سالن ها افتاح خواهد شد. یک سالن آمفی تئاتر چندمنظوره هم برای این مکان در نظر گرفتیم که ظرفیت آن ۲۴۰ نفره است و نشست های خبری جشنواره فیلم‌فجر نیز در آنجا برگزار خواهد شد. ما از این پس امکان برگزاری حراج و ایونت های مختلف را در پردیس ملت داریم.

وی افزود: تعامل با تاکسی های اینترنتی داشتیم به نحوی که هرکس ۴ بلیت خریداری کند رایگان می تواند به این سینما بیاید؛ جشنواره باید برنامه ریزی برای بعد مسافت بین پارکینگ تا سالن سینما داشته باشد.

میرزاخانی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: در کنار پردیس داری در مشارکتی با سیما فیلم ، شهرداری و سازمان فرهنگی هنری سریالی ۹۰ قسمتی را کلید می زنیم! از سویی می خواهیم در حوزه های کوتاه و مستند هم برنامه ریزی جدی داشته باشیم تا در خصوص اشاعه فرهنگ زندگی شهروندی و ارائه تولیدات فرهنگی فاخر و اثرگذار پیشرو باشیم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59158

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code