۱۸۰۹۱۳۹۸

چهار ماه بعد از انتشار فهرست سینماگران بهره‌مند از تسهیلات ویژه فارابی⇐هنوز مدیران سینمایی پاسخ نداده‌اند که یک مجری تلویزیون، منشی انجمنی در خانه سینما و یک آقازاده سیاسی، چطور تسهیلات چندصدمیلیونی گرفته‌اند؟

سینماروزان: اواخر اسفندماه سال قبل بود که فارابی در پاسخ به پرسش متوالی رسانه‌های مستقل مبنی بر اطلاع رسانی دقیق پیرامون بهره‌برداران از تسهیلات سینمایی این ارگان، فهرستی از سینماگران بهره مند از تسهیلات در فاصله زمانی ۹۰ تا ۹۶ را منتشر کرد.

به گزارش سینماروزان از جمله پرسشهای پیرامون آن فهرست، چگونگی تخصیص تسهیلات چندصدمیلیونی به افرادی همچون اکبر نبوی، زهرا مشتاق و عباس نادران بود؛ برخی رسانه ها در همان زمان خواستار شفاف سازی درباره این شدند که این سه نفر بر چه اساس و کدام رزومه، لایق دریافت تسهیلات فارابی شده اند.

فارابی در سال ۹۳ که قیمت دلار حدود ۳۵۰۰ تومان بود، به اکبر نبوی‌منش مجری تلویزیون که در هفته های اخیر هم در شبکه آیفیلم برنامه دارد برای فیلم اکران‌نشده «پرونده‌ای برای سارا» مشارکت ۴۰۰میلیونی داده بود!

فارابی در سال ۹۵ که قیمت دلار به ۳۸۰۰ تومان رسیده بود به زهرا مشتاق منشی انجمنی موسوم به منتقدان خانه سینما، بعنوان کارگردان پروژه‌ای به نام «شغالها» که هیچ گاه اکران نشده، تسهیلات ۳۰۰میلیونی داده!

فارابی در سال۹۶ که قیمت دلار به ۴۵۰۰ تومان رسید، به عباس نادران آقازاده الیاس از متنفذین اصولگرایی تسهیلات ۳۰۰میلیونی تولید فیلمی به نام «شاه کش» را داده که حتی حائز حضور در جشنواره فجر هم تشخیص داده نشد!

بعد از گذشت حدود چهار ماه از انتشار فهرست بهره وران از تسهیلات فارابی هنوز نه مدیر فارابی و نه اعضای شوراهای تخصیص بودجه این نهاد و نه هیچ کدام از مدیران سینمایی درباره چگونگی ارائه تسهیلات به این سه نفر توضیح نداده اند.

یک مجری تلویزیون چگونه واجد دریافت مشارکت ۴۰۰میلیونی شده؟ منشی یک انجمن فاقد کارکرد شفاف چرا باید تسهیلات ۳۰۰میلیونی بگیرد؟ یک آقازاده جوان چگونه حائز دریافت حمایت ۳۰۰میلیونی شده؟

سینماروزان آماده است توضیحات مدیران فارابی درباره چگونگی تخصیص تسهیلات به این افراد را بی کم و کاست منتشر کند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "چهار ماه بعد از انتشار فهرست سینماگران بهره‌مند از تسهیلات ویژه فارابی⇐هنوز مدیران سینمایی پاسخ نداده‌اند که یک مجری تلویزیون، منشی انجمنی در خانه سینما و یک آقازاده سیاسی، چطور تسهیلات چندصدمیلیونی گرفته‌اند؟"

 1. مجید باشکندی گفت:

  جالبه که این اقای مزرعه سپید که با تغییر نام سر از اجرا در تلویزیون درآورده هرازگاه گیر هم میده به سازمان سینمایی!!! خنده داره واقعا؟؟

 2. رها قاسم زاده گفت:

  منشی انجمن منتقدانو بگو….این خانم چندین ساله مدام میره تو شورای مرکزی
  اخرین نقدی که نوشته ایشون رو کسی یادش هس؟؟

 3. عارفه گفت:

  آقای نبوی
  من شما رو خیلی قبول داشتم
  شما دیگه چرا؟؟؟

 4. مصیری گفت:

  ای بابا
  همه مشغول کندن از بیت المال هستن
  و بعضیا تازه ژست ارزشی هم دارن
  و در رسانه ملی هم کارمندی میکنن

 5. تلالو گفت:

  چه باید کرد با این حجم از…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code