۱۵۰۳۱۳۹۸

واکنش علیرضا رییسیان به ادعاهای سازمان ارزشی درباره واسپاری پروژه جنگی به فردی با فقط یک فیلم سینمایی در کارنامه⇐رایت «بیست و سه نفر» متعلق به شخص من است و هر گونه استفاده بی مجوز از آن کاملا غیرقانونی است!!/پیشتر حوزه هنری هم بنا داشت چنین فیلمی بسازد که جلویش را گرفتم!/یک بار هم سازمانی مربوط به دفاع مقدس قصد ساخت فیلمی از این طرح را داشت که آن هم متوقف شد/به هیچ شخصی اجازه نخواهم داد بی مجوز چنین فیلمی تولید کند

سینماروزان: توضیحات روابط عمومی سازمان هنری-رسانه ای اوج در چرایی واسپاری کارگردانی پروژه جنگی “بیست و سه نفر” به فردی با فقط یک فیلم سینمایی در کارنامه با واکنش علیرضا رییسیان کارگردان سرشناس مواجه شد.

روابط عمومی اوج دلیل واسپاری کارگردانی به مهدی جعفری را ساخت مستندی به همین نام توسط وی دانسته بود و حالا رییسیان بیان داشته که تهیه کننده آن مستند و مالک حقوق بعدیش وی بوده و هرگونه ساخت فیلم براساس این اثر کاملا غیرقانونی است.

علیرضا رئیسیان اعلام کرد: حق امتیاز تصویری مجموعه مستند «گروه ۲۳ نفر» متعلق به من است و هرگونه استفاده از آن بدون مجوز من غیرقانونی و غیراخلاقی است.

این کارگردان بیان داشت: پیرو خبر منتشر شده از سوی سازمان اوج مبنی بر ساخت فیلم «۲۳ نفر» باید به اطلاع برسانم که امتیاز تصویری و نیز طرح و تهیه‌کنندگی این کار در اختیار من است که برهمین اساس سال ۸۵  مجموعه مستندی را با نام «گروه ۲۳ نفر» طبق این طرح و با تحقیقات دکتر محمد شهبا در ۲۰ قسمت ساختیم و سال ۸۸ دو بار از شبکه چهار سیما پخش شد و مورد تقدیر هم قرار گرفت.

او افزود: همچنین از این مجموعه مستند یک فیلم ۹۰ دقیقه‌ای هم تولید شد که آن هم پخش شده است.

رییسیان ادامه داد: چند سال قبل حوزه هنری به تهیه‌کنندگی حبیب احمدزاده و کارگردانی مهدی جعفری قصد داشت فیلمی را از این مجموعه بسازد که من ناچار شدم به وزارت ارشاد شکایت کنم و چون امتیاز آن را در اختیار داشتم جلوی کار گرفته شد. یک بار دیگر هم سازمانی مربوط به دفاع مقدس قصد ساخت فیلمی از این طرح را داشت که آن هم  متوقف شد تا اینکه مدتی قبل شنیدم سازمان اوج قصد دارد پروانه ساخت یک فیلم سینمایی را از این طرح بگیرد که این موضوع را هم پیگیری کردم و جلوی صدور پروانه ساخت آن گرفته شد. به همین دلیل برایم عجیب بود که دیدم خبری از این سازمان برای ساخت فیلم منتشر شده چرا که چندی قبل از طریق یک رابط تماس گرفته بودند تا برای نقل و انتقال امتیاز تصویری فیلم توافقی صورت گیرد اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.

او تأکید کرد: این امتیاز متعلق به شخص من است و اجازه نخواهم داد کسی بدون مجوزم از روی آن اثری تصویری تولید کند، با این حال اگر به توافق برسیم، براساس شروطی که مشخص خواهد شد ممکن است اجازه فیلم ساخت فیلم داده شود اما با توجه به آنچه تاکنون پیش آمده به نظرم اقدام سازمان اوج غیراخلاقی، غیر حرفه‌ای و غیر قانونی است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۴۳

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code