۱۲۱۱۱۳۹۷

«هزارپا» ۳۷٫۵میلیاردی شد/«مغزها…» ۷میلیارد را رد کرد/«لس آنجلس…» در مرز ۳میلیارد/«لازانیا» ۱٫۵میلیارد را رد کرد/«پیشونی سفید۲» نیم میلیاردی شد/قعرنشینی محصولات مورد حمایت فارابی+آمار کامل فروش

سینماروزان: آمار فروش سینماها تحت تأثیر اقبالیست که مخاطبان به فیلمهایی از گونه های مختلف نشان میدهند. کمدی «هزارپا» رقم فروش ۳۷٫۵میلیارد را رد کرده است و درام رئالیستی «مغزها…» ۷میلیاردی شده است. فیلم ارگانی-جنگی «تنگه ابوقریب» آخرین روزهای اکران را با عبور از فروش ۵میلیارد پشت سر گذاشته است و کمدی مناقشه برانگیز «لس آنجلس تهران» هم در آستانه ۳میلیاردی شدن است.

کمدی «هشتگ» ۲٫۵میلیارد را رد کرده است و «لازانیا» ۱٫۵میلیاردی شده است. فیلم زندگینامه ای-ورزشی «عرق سرد» علیرغم همه حاشیه سازیهای پیرامونی به سختی از یک میلیارد عبور کرده است ولی فانتزی-کودکانه «پیشونی سفید۲» با وجود کمبود مبرم سانس و اینکه برخی پردیسها هم آن را با سانسهای معدود اکران کرده اند توانسته نیم میلیاردی شود.

«جاده قدیم» با وجود چهره های مطرحش و از جمله مهتاب کرامتی هنوز به نیم میلیارد فروش هم نرسیده؛ شاید به خاطر سوژه تاریخ مصرف گذشته و مطول بودن فیلم. «سوفی و دیوانه» با معدود سالنهایش رقم فروشش را از ۲۰۰میلیون عبور داده است.

در قعر آمار فروش «ماهورا» و «یک کیلو…» دیده میشوند که هر دو با حمایت مستقیم فارابی تولید شده و رویهم فروششان کمی بیش از ۲۰۰میلیون است!!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۳۷ میلیارد و ۵۱۰میلیون(۱۰۷روز)

–مغزهای کوچک زنگ زده ۷میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۲۳روز)

–تنگه ابوقریب ۵میلیارد و ۳۶۰میلیون(۷۲روز)

–دم سرخها ۳میلیارد (۷۹ روز)

–لس آنجلس تهران ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون(۹روز)

–کاتیوشا ۲میلیارد و ۶۵۰ میلیون(۸۶روز)

 

–هشتگ ۱میلیارد و ۷۰۰میلیون(۲۳روز)

–لازانیا ۱میلیارد و ۵۵۰ میلیون(۱۶روز)

–عرق سرد ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۲۳ روز)

–پیشونی سفید(۲) ۵۲۰ میلیون(۹روز)

–جاده قدیم ۴۰۰ میلیون(۲۳روز)

–داش آکل ۳۷۰ میلیون(۴۴ روز)

–سوفی و دیوانه ۲۰۰ میلیون(۲۳روز)

–ماهورا ۱۷۰ میلیون(۱۶ روز)

–یک کیلو و بیست و یک گرم ۶۵ میلیون(۴۴ روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر