۲۹۰۴۱۳۹۸

«هزارپا» ۳۶میلیاردی شد/«کاتیوشا» در مرز ۲٫۵میلیارد/«شعله ور» به نزدیکی میلیارد رسید/شکست سنگین فیلمهای مورد حمایت فارابی، انجمن دفاع مقدس و موسسه آوینی +آمار کامل فروش

سینماروزان: «هزارپا» علیرغم آن که با آغاز محرم بخش عمده سالنهایش را از دست داد اما فروش خود را از ۳۶میلیارد گذرانده و به اکران در تعدادی محدود سانس ادامه میدهد. حذف «هزارپا» از اکران باعث شده سایر فیلمهای روی پرده که قابلیت فروش دارند نفسی بکشند و بتوانند برای چند روزی هم که شده مقداری منطقی از سالن را در اختیار داشته باشند.

«تکزاس» در حالی به اکران پایان داده که به ۱۵میلیارد نرسیده و «دشمن زن» هم که نسخه خانگیش عرضه شده در آستانه ۴میلیارد به فروش خود پایان داده است. فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» با انبوه سالن و تبلیغات و بیلبورد و تیزر بعد از بیشتر از یک ماه کمی بیش از ۴میلیارد فروش داشته است.

کمدی «دم سرخها» در مرز فروش ۳میلیارد قرار گرفته است و «خاله قورباغه» که علیرغم ممنوعیت اکران فیلمهای کمدی در ماه محرم همچنان سالن دارد هنوز به ۲٫۵میلیارد هم نرسیده است. فیلم ماجراجویانه «کاتیوشا» در آستانه ۲٫۵میلیارد فروش است و «دارکوب» کمی بیش از ۲میلیارد فروش داشته است.

«شعله ور» با بالا رفتن میزان سالنها فروشش را به یک میلیارد نزدیک کرده است و «همه چی عادیه» در آستانه ۳۰۰میلیون فروش است. «داش آکل» که اسپانسری بانک قرض الحسنه مهر را کنار خود داشته در دو هفته فقط ۲۰۰میلیون فروش داشته است که رقمی نومیدکننده است.

فیلم افشاگرایانه «پشت دیوار سکوت» که گویا بخاطر پرده برداری از عاملان ورود خونهای آلوده به ایران محدودیت فراوانی نصیبش شده فروشش را از ۱۵۰میلیون گذرانده است و «آخرین بار کی سحرو دیدی؟» تاکنون فقط ۱۰۰میلیون فروخته است.

فیلمهای قعرنشین آمار فروش «راه رفتن روی سیم»، «یک کیلو و بیست و یک گرم» و «چراغهای ناتمام» هستند که به ترتیب با حمایت انجمن دفاع مقدس، فارابی و موسسه آوینی ساخته شده اند و اسفناک است که فروششان رویهم فقط کمی از ۱۰۰میلیون بیشتر شده است!!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۳۶ میلیارد و ۱۰۰میلیون(۷۲روز)

–تکزاس ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۱۵۰روز)

–تنگه ابوقریب ۴میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۳۷ روز)

–دشمن زن ۳میلیارد و ۹۵۵میلیون(۹۳ روز)

–دم سرخها ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۴۴ روز)

–خاله قورباغه ۲میلیارد و ۴۱۰ میلیون(۷۹ روز)

–کاتیوشا ۲میلیارد و ۳۵۰ میلیون(۵۱ روز)

–دارکوب ۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۷۹ روز)

–شعله‌ور ۹۰۰ میلیون(۳۰ روز)

–همه چی عادیه ۲۷۰ میلیون(۳۰روز)

–داش آکل ۲۰۰ میلیون(۱۶ روز)

–پشت دیوار سکوت ۱۵۰میلیون(۳۰ روز)

–آخرین بار کی سحرو دیدی؟ ۱۰۰ میلیون(۱۶ روز)

–راه رفتن روی سیم ۵۰ میلیون(۳۰ روز)

–یک کیلو و بیست و یک گرم ۳۰میلیون(۹روز)

–چراغهای ناتمام ۲۰میلیون(۹روز)

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر