۰۷۰۵۱۴۰۰

فشارها نتیجه نداد⇐«نه» بزرگ به‌اصطلاح آکادمی خانه سینما به فیلم ۳ارگانی قتل موسی خیابانی و فیلم مدیرعامل سابق/«فروشنده» جوایز اصلی را درو کرد تا خوشحالی فاطمه الرمیحی امتداد یابد+فهرست کامل برندگان جشن

سینماروزان: نتایج جشن خانه سینما هرچند منطبق با پیش بینی ها مبتنی بر پیشتازی “فروشنده” رقم خورد اما از آنجا که در روزهای اخیر توصیه های بیرونی و فشارهای صورت گرفته برای حمایت از برخی آثار تشدید شده بود این گمانه ایجاد شده بود که احتمالا با کاهش جوایز اصغر شرایطی فراهم شود برای توجه به برخی محصولات ارگانی.

به گزارش سینماروزان البته که این توجه به فیلمهای ارگانی در رشته های فرعی رخ داد و مثلا جایزه جلوه های ویژه میدانی اهدا شد به “ویلاییها” از محصولات فارابی که بخش عمده آن در فضای بسته می گذرد(!) اما هیچ کدام از محصولات ارگانی و به خصوص “ماجرای نیمروز” و “دختر” و “نفس” نتوانستند جزو برگزیده های اصلی باشند.

به جایش “فروشنده” که با حمایت ممنتو و فاند موسسه فیلم دوحه تولید شده بود در هفت رشته برنده جایزه شد تا فاطمه الرمیحی مدیر موسسه فیلم دوحه خوشحالیش که از کن آغاز شده و به اسکار رسیده بود امتداد یابد.
به دنبال “فروشنده” نیز “رگ خواب” بود که پنج جایزه گرفت؛ البته بیشتر جوایز فنی.

در میان برندگان نام کارن همایونفر بخاطر موسیقی “اروند” هم به چشم میخورد؛ هر چه فکر کردیم کار خلاقانه ای در تنظیم موسیقی یا حتی خط ملودی متفاوتی از “اروند” به یادمان نیامد! آیا جایزه به نام همایونفر تعلق یافته؟؟

فهرست کامل برگزیدگان جشن خانه سینما به شرح زیر است:

–بهترین فیلم: فروشنده

–بهترین کارگردان: اصغر فرهادی(فروشنده)

–بهترین فیلمنامه: اصغر فرهادی(فروشنده)

–بهترین بازیگر نقش اول زن: لیلا حاتمی(رگ خواب)

–بهترین بازیگر نقش اول مرد: شهاب حسینی(فروشنده)

–بهترین بازیگر مکمل زن: پانته آ پناهی ها(لاک قرمز)

–بهترین بازیگر مکمل مرد:فرید سجادی حسینی(فروشنده)

–بهترین تدوین: هایده صفی یاری(فروشنده)

–بهترین موسیقی متن: کارن همایونفر(اروند) ‎

–بهترین فیلمبرداری: فرشاد محمدی(رگ خواب)

–بهترین صداگذاری: بهمن اردلان(رگ خواب)

–بهترین صدابرداری: بابک اردلان(رگ خواب)

–بهترین طراحی صحنه: کیوان مقدم(فروشنده)

–بهترین طراحی لباس: عباس بلوندی(یتیم خانه ایران)

–بهترین چهره پردازی: عبدالله اسکندری و مهرداد میر کیانی(لانتوری)

–بهترین جلوه های ویژه بصری: سینا قویدل(رگ خواب)

–بهترین جلوه های ویژه میدانی: ایمان کرمیان(ویلایی ها)

–تندیس شایستگی بهترین فیلم مستند: مهدی قنواتی(همجا)

–بهترین فیلم کوتاه: بهمن و بهرام ارک(فیلم حیوان)

–بهترین فیلم انیمیشن: فرنوش عابدی(پیشخدمت)

image_print
تاريخ انتشار: سه‌شنبه 12 سپتامبر 2017 - 23:43
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=42723

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code