۱۷۱۲۱۳۹۹

فرزند طلبه فرج‌ا.. سلحشور از چرایی مخالفت‌ها با پدرش گفت

سینماژورنال: بصیر سلحشور فرزند فرج‌ا.. سلحشور در آستانه برگزاری چهلمین روز درگذشت این کارگردان انقلابی درباره سکنات اخلاقی پدرش گفت: پدرم همیشه درطول زندگی مذهبی، معتقد و متدین بود. عده ای دین را تنها منحصر به قرآن و نمازخواندن می دانند اما باید بگویم اینها مهم هستند اما مهمتر این است که یک فرد به مکارم اخلاقی که پیامبر گرامی اسلام به آن تأکید داشتند پایبند باشد که یکی از خصوصیات بارز پدرم همین موضوع بود.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “میزان” وی افزود: پدرم در طول زندگی خود همواره دقت و همت داشته به طوری که  که طلبه هایی همچون من در همین اواخر زندگی او نیز به او غبطه می خوردیم. این را هم باید بگویم پدرم هر گاه می خواست کاری را انجام دهد آن را به فردا واگذار نمی کرد و با سرعت و دقت آن کار را انجام می داد.

سلحشور تصریح کرد: یکی از فاکتورهای انقلابی بودن مبارزه است و پدرم هم یک فرد مبارز بود برخی می گویند ما انقلابی  هستیم و با کسی کاری نداریم ما وظیفه خودمان را انجام می دهیم اما پدرم همیشه سعی می کرد هنگام بروز معضلی آن را حل کند واگر مسئولان توجهی نمی کردند آن معضل را فریاد می زد که البته این موضوع برای او تبعاتی داشت.

با افراد انقلابی مشکل دارند

وی با اشاره به دشمنی برخی از افراد با سلحشور خاطرنشان کرد: جامعه سینمایی ما جامعه انقلابی و متدینی نیستند البته استثنائاتی هم داریم اما به طور کلی این جامعه سینمایی متناسب با انقلاب واسلام دوست نیست و در حرکات خود این موضوع را نشان نمی دهد پس به تبع با افراد انقلابی و افرادی که در خط ولایت هستند مشکل دارند پدر من هم یکی از آنها بود.

بصیر سلحشور ادامه داد: به طور مثال اگر در جامعه سینمایی کسی بخواهد حرفی مخالف آنها بزند باید تبعات کم کاری و حذف شدنش را هم بپذیرد علت دشمنی آنها با پدرم نیز همین موضوع بود زیرا او یک فرد حزب اللهی که مواضع خود را داشت و صحبت های او متناسب با این سینما نبود. به همین علت هم با او دشمنی می کردند و این موضوع طبیعی بود.

image_print
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه 7 آوریل 2016 - 11:01
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=20573

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "فرزند طلبه فرج‌ا.. سلحشور از چرایی مخالفت‌ها با پدرش گفت"

  1. هومن گفت:

    البته خدا رحمتش كنه ولي اين كه به زنان سينماي ايران تهمت زده بود هم ناشي از متشرع بودن و دينداري وي بود؟!!!!!!!!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code