۰۱۰۲۱۴۰۰

علاقه مهرجویی برای ساخت سریال زندگی کاشف الکل

سینماژورنال: داریوش مهرجویی برای ساخت “سنتوری۲” همچنان مشکل پیدا نشدن سرمایه گذار را دارد و گویا فروش دور از انتظار ساخته های اخیرش باعث شده نتواند سرمایه گذاری مطمئن برای این فیلم جلب کند.

به گزارش سینماژورنال جالب اینجاست که در همین اوضاع مهرجویی دو طرح برای ساخت سریال درباره  چند شخصیت علمی-ادبی ایران هم دارد. یکی از این شخصیتها زکریای رازی کاشف الکل و اسیدسولفوریک است و دیگری محمود حسابی ریاضیدان برجسته معاصر. مولانا و عطار دو شخصیت ادبی ایران زمین هم دیگر چهره هایی هستند که مهرجویی علاقه به ساخت سریالهایی برمبنای زندگی شان دارد.

“سنتوری۲” سرمایه گذار ندارد

داریوش مهرجویی درباره آخرین وضعیت ساخت “سنتوری۲” به “ایسنا” گفت: همچنان به دنبال سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده هستم و در صورت انجام این کار مقدمات ساخت فیلم را می‌توان فراهم کرد.

مهرجویی با بیان اینکه در حال حاضر شش فیلمنامه را برای ساخت آماده دارد، درباره‌ی نمایشی که پیش از این اعلام شده بود قرار است اجرا کند، نیز افزود: طبق هماهنگی و مذاکراتی که سال گذشته صورت گرفت، قرار است نمایش «غرب واقعی» را با همان گروه بازیگران قبلی (از جمله امین حیایی،‌ محمدرضا خلج،‌ جمال مرتضوی و جمیله فردین) در خانه هنرمندان ایران به صحنه ببرم.

فیلمنامه مولانا

وی درباره فیلمنامه‌هایی که آماده دارد نیز گفت: چند فیلمنامه و سریال را در مدت هشت سال گذشته نوشته‌ام که یکی از آن‌ها درباره مولانا است و از آنجا که متن آن را به انگلیسی نوشته‌ام، قصد دارم ابتدا آن را به فارسی منتشر و بعد برای ساختش اقدام کنم.

سریالهای زکریای رازی و دکتر حسابی

او همچنین ادامه داد: دو سریال هم درباره‌ زکریای رازی و دکتر حسابی آماده دارم که امیدوارم یک سرمایه‌گذار پیدا شود و بتوانم آن‌ها را هم بسازم. البته برای سریال دکتر حسابی صحبت‌هایی پیش از این با تلویزیون انجام شد اما به نتیجه نرسید.

سریال عطار

مهرجویی با اشاره به اینکه در صورت همکاری یک سرمایه‌گذار ممکن است برای ساخت این سریال‌ها با شبکه نمایش خانگی هم مذاکره کند‌، فیلمنامه‌ خود درباره عطار را یکی دیگر از آثاری دانست که برای ساخت آماده دارد تاکید کرد: این‌ها همگی شخصیت‌هایی بودند که از نظر فرهنگی، علمی و فلسفی در تاریخ ما تاثیرگذار بودند و مردم باید آن‌ها را بشناسند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه 11 آوریل 2016 - 13:14
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=20835

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "علاقه مهرجویی برای ساخت سریال زندگی کاشف الکل"

  1. Faraakh az khaani گفت:

    یعنی‌ اگر ایشان در مورد این شخصیتها فیلم نسازند، مردم نادان آنها را نمیشناسند.

    تهیّه کننده پول بدهد تا این جناب به باد دهند. خوب مرد حسابی‌ خودت تهیّه کن.

    مصیبت بود پیری و نیستی‌ ..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code