۰۵۱۲۱۳۹۷

شگفتی‌های حاصل از افشای فهرست حمایتی موسسه رسانه‌های تصویری⇐حمایت ۸۵۳ميليوني از فيلم توقيفي حاتمي‌کيا/صرف بودجه ۷۰۰ميليوني براي مالکيت فيلم توقيفي پرستويي!/صرف بودجه نيم ميلياردي براي مالکيت فيلمي توقيفي از محسن اميريوسفي که حمایت نزدیک به ۷۰۰میلیونی فارابی را هم داشت!!/حمایت ۶۴۰میلیونی از شجاع‌نوری و همسرش!/حمایت ۱۵۰میلیونی از «آبجی»محمدحسین قاسمی که فارابی هم ۵۶۰میلیون بهش داده بود!!/حمایتهای مکرر از همسر مدیرعامل ابوالمشاغل خانه سینما/صرف بودجه نیم میلیاردی برای فیلم توقیفی کیانوش عیاری/حمایت چندصدمیلیونی از علی انصاریان، شراره رخام و…

سينماروزان: بالاخره دعوت به شفاف سازي که اول بار از سوی رسانه هاي مستقل درخواست شده بود، موسسه رسانه‌هاي تصويري را هم به واکنش واداشت و اين موسسه کمی بیش از دو ماه بعد از فارابي، فهرستي از بودجه هاي حمايتي خود در فاصله زماني ۸۸ تا ۹۵ را منتشر کرد.

به گزارش سينماروزان اصلي‌ترين ويژگي اين فهرست درست به مانند فهرست حمایتی فارابي آن است که حمايتهای درشت شامل حال آثاري شده که گيشه مطلوبي نداشته و به بيان ديگر شکست‌خورده اکران بوده‌اند. فهرست کامل حمایتها را اینجا ببینید.

در ميان آثار حمايت شده شگفتيهاي خاصي هم وجود دارد؛ از جمله اين شگفتيها صرف هزينه بيش از ۸۰۰ ميليوني براي خريد مالکيت فيلم توقيفي «گزارش يک جشن»ابراهیم حاتمی کیا است و همچنين صرف حدود نيم ميليارد براي خريد مالکيت فيلم «آشغالهاي دوست داشتتني»محسن اميريوسفي؛ فيلمي که عليرغم استقلال طلبي کارگردانش با وامي نزديک به ۷۰۰میلیون در فهرست حمایتی فارابی هم قرار داشت.

پرويز پرستويي که اخيرا به خاطر تحريم افطاري روحاني در کانون توجه قرار گرفته هم جايي ويژه در فهرست مالي موسسه رسانه‌هاي تصويري دارد. پرستويي به خاطر شراکت در توليد فيلم توقيفي «خرس» به همراه جواد نوروزبيگي نزديک به ۷۰۰ ميليون دريافت کرده است؛ بماند که کارگرداني به نام عليرضا عزيزي هم به خاطر مستندهايي با محوريت پرويز پرستويي صدميليون دريافت کرده است.

فرشته طائرپور همسر مدیرعامل خانه سینما و خواهر همسر محمد بهشتی مدیر دهه شصتی سینما از دیگر چهره هایی است که در فهرست حمایتی موسسه رسانه های تصویری، نامش چندین بار تکرار شده است و مجموعا بیش از نیم میلیارد عایدی داشته آن هم برای عناوینی که زمان تولید برخی از آنها مانند «پاتال…» به دو دهه قبل برمیگردد!!

جواد نوروزبیگی از دیگر نامهایی است که در این فهرست مدام تکرار شده و مجموعا بیش از یک میلیاردی دریافتی داشته!

درشت ترین ارقام موسسه رسانه ای تصویری به محمد خزاعی برای فیلم انتخاباتی «قلاده های طلا» رسیده که ۲٫۷میلیارد برای مشارکت در تولید آن پرداخت شده است!!!

بعد از خزاعی تهیه کننده ای به نام سیامک پورشریف قرار دارد که برای تولید فیلمی کم فروش به نام «برلین منفی هفت» مشارکتی نزدیک به ۲٫۵میلیارد از رسانه های تصویری داشته است!! «برلین منفی هفت» را رامتین لوافی کارگردان برگزیده محفل ۹۷ جهانی فجر ساخته بود و این فیلم در اکران رسمی ۱۰۰میلیون هم نفروخت!!

محمدحسین قاسمی که برای فیلم اکران نشده «آبجی» نزدیک به ۵۶۰میلیون از فارابی گرفته بود برای این فیلم ۱۵۰میلیون هم از رسانه های تصویری گرفته تا حتی بدون اکران هم به سوددهی کامل برسد!؟

علیرضا شجاع نوری برای فیلم «دونده زمین» که مدتها توقیف بود ۱۵۰میلیون از رسانه های تصویری گرفته است و همسرش مونا زندی حقیقی برای «آیین هماوایی» که مشخص نیست اکران شده یا نه ۴۹۰ میلیون از رسانه های تصویری عایدی داشته است.

رضا میرکریمی با فیلم «امروز» که بودجه تولیدش را حوزه داده بود در فهرست رسانه های تصویری خودنمایی میکند. میرکریمی بابت این فیلم کم فروش ۱۵۰میلیون از رسانه های تصویری دریافت کرد است!

جالب است افرادی همچون علی انصاریان فوتبالیست سابق که اخیرا بازیگر شده(!) و همچنین شراره رخام که هیچ گاه سطحی بالا از حضورهای سینمایی را تجربه نکرده بود هم حمایتهای چندصدمیلیونی موسسه رسانه های تصویری را داشته است.

در ادامه مروری داشته ایم بر تهیه کنندگان دارای جایگاه ویژه در حمایتهای موسسه رسانه های تصویری:

–محمد خزاعي: قلاده هاي طلا(۲ميليارد و ۷۲۰ميليون)

–سيامک پورشريف: برلين منفي هفت(۲ميليارد و ۴۷۸ميليون)

–محمد پيرهادي: گزارش يک جشن(۸۵۳ميليون)

–فرشته طائرپور: نيلوفر(۴۰ميليون)+آينه هاي روبرو(۲۸۰ميليون)+پاتال و آرزوهاي کوچک(۱۳۰ميليون)+خاله قورباغه(۱و۲)(۸ميليون)+زن دوم(۳۰ميليون)+سمندون(۶ميليون)+گلنار(۱۴ميليون)+يکي بود يکي نبود(۱۴ميليون)+وقتي همه خواب بودند(۱۲ميليون)

–محسن علي اکبري: تلفن همراه رييس جمهور(۶۵۴ميليون)

–جواد نوروزبيگي: يک سطر واقعيت(۱۸۳ميليون)+خرس(۷۰۰ميليون به همراه پرويز پرستويي)+اعترافات ذهن خطرناک من (۲۹۷ ميليون و نيم)+سوگ(۵۰ميليون)

–پرويز پرستويي: خرس(۷۰۰ميليون به همراه جواد نوروزبيگي)

–محسن اميريوسفي: آشغالهاي دوست داشتني( ۵۵۰ ميليون)

–کيانوش عياري: خانه پدري(۵۰۰ميليون)

–سعيد سعدي: پنجاه قدم آخر (۲۷۰ميليون)+سيزده(۲۵۰ميليون)

–مونا زندي حقيقي: آيين هماوايي (۴۹۰ميليون)

–عليرضا شجاع نوري: دونده زمين( ۱۵۰ميليون)

–مقصود جباري: آزادي مشروط( ۴۵۰ ميليون)

–محمدحسن نجم: تراژدی(۳۵۰میلیون)

–شراره رخام: آرزوهاي ناتمام(۱۴۰ميليون)+غزاله(۱۸۵ميليون)

–علي انصاريان: کلاف(۳۰۰ميليون به همراه شهرام دانش پور)

–رضا ميرکريمي: امروز(۲۵۰ميليون)

–محمدرضا شفيعي: سربه مهر(۲۵۰ميليون)

–محمدرضا عرب: تنهايي(۱۰۰ميليون)+ندارها(۱۷۰میلیون)

–محمدحسين قاسمي: آبجي(۱۵۰ميليون)

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "شگفتی‌های حاصل از افشای فهرست حمایتی موسسه رسانه‌های تصویری⇐حمایت ۸۵۳ميليوني از فيلم توقيفي حاتمي‌کيا/صرف بودجه ۷۰۰ميليوني براي مالکيت فيلم توقيفي پرستويي!/صرف بودجه نيم ميلياردي براي مالکيت فيلمي توقيفي از محسن اميريوسفي که حمایت نزدیک به ۷۰۰میلیونی فارابی را هم داشت!!/حمایت ۶۴۰میلیونی از شجاع‌نوری و همسرش!/حمایت ۱۵۰میلیونی از «آبجی»محمدحسین قاسمی که فارابی هم ۵۶۰میلیون بهش داده بود!!/حمایتهای مکرر از همسر مدیرعامل ابوالمشاغل خانه سینما/صرف بودجه نیم میلیاردی برای فیلم توقیفی کیانوش عیاری/حمایت چندصدمیلیونی از علی انصاریان، شراره رخام و…"

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر