خروجی تازه‌ترین شفاف‌سازی سازمان درباره مرکز گسترش⇐۴میلیارد حمایت از فیلمهای تجربی دربرابر ۴میلیارد هزینه جاری و دستمزد!! /۲میلیارد حمایت از تولید یک انیمیشن!!/۲.۷میلیارد برای پروژه “لاله”/بیش از نیم میلیارد برای تهیه کارت پذیرایی شام، خرید لباس فرم و…!!/۲۷۰میلیون برای انتشار شش عنوان مجله!!

سینماروزان: تازه‌ترین خروجی مالی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی توسط سازمان سینمایی حکایت دارد از صرف مخارجی شگفت‌انگیز در این مرکز.

در مرکز گسترش ۴میلیارد(!!) صرف هزینه‌های جاری و پرداخت دستمزد و حقوق شده است!! کسی می‌داند اگر کل فعالیتهای مرکز را به سودده‌ترین شرکت‌های سینمایی بخش خصوصی دهند، چقدر صرفه‌جویی می‌شود در پرداخت دستمزد و حقوق؟؟

۴میلیاردی که صرف دستمزد و حقوق شده دقیقا برابر ۴میلیاردی است که مرکز صرف حمایت از فیلمهای هنری و تجربی کرده!

در سیاهه مالی مرکز، حمایت ۲میلیاردی از تولید انیمیشنی با عنوان “کوش نامه/آبتین” است که با عنوان تولید مشترک با کره لحاظ شده ولی مشخص نیست طرف کره‌ای چقدر در این پروژه، سرمایه گذاشته؟؟
نام علی نوری اسکویی به‌عنوان تهیه‌کننده این انیمیشن آمده؛ در کارنامه نوری اسکویی، انیمیشنی به نام “رهایی از بهشت” به چشم می‌خورد که با حمایت بنیاد روایت تولید شده و سه سال قبل در جشنواره فجر نمایش داده شد ولی هنوز اکران نشده!!

مرکز گسترش ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون صرف فیلم “لاله” کرده؛ فیلمی که به جشنواره امسال هم راه نیافت!

۵۹۰میلیون بودجه‌ای است که مرکز برای تهیه کارت پذیرایی جشنواره(!!)، خرید لباس فرم و ضیافت شام مهمانان و مسئولان در جشنواره سینماحقیقت صرف کرده است.

مبلغ ۲.۴میلیاردی در مرکز برای حمایت از تولید ۳ انیمیشن صرف شده است.

در روزگار رکود نشریات کاغذی، مرکز ۲۷۰میلیون برای انتشار ۶عنوان فصلنامه صرف کرده!!

فهرست کامل شفاف‌سازی سازمان درباره مرکز را اینجا ببینید.