تأیید تلویحی پیش‌بینی سینماروزان توسط تهیه‌کننده فیلم کنشگری که از خجالت کارگزاران ملکه درآمده⇐خبرگزاری اصولگرا ابتدا پیشنهاد مصاحبه داد ولی بعد علیه ما مطلب نوشت!!!+شرح ممیزی یک سکانس از پایان‌بندی

سینماروزان: در برهوت آثار کنشمند در جشنواره سی و هفتم فجر، یک فیلم اولی که اتفاقا حمایت ارگانی به نام حوزه هنری را هم داشته توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. «دیدن این فیلم جرم است» هرچند به لحاظ ساختاری محصولی معمولی به شمار میرود و نیاز به تدوین مجدد دارد، ولی چون توانسته به صراحت بخشهای مذبذب نظام را نقد کند و باز هم به صراحت از وابستگی بخشی از کارگزاران نظام به ملکه بگوید اثری یکتا در جشنواره امسال است.

با رونمایی فیلم در کاخ جشنواره، سینماروزان با اشاره به نقد تفکرات التقاطی برخی نیروهای بسیجی در فیلم، عدم توجه افراطیون به این فیلم و مجیزگویی بر فیلم لرزانی که درباره حمایت سرمایه گذار بازداشتی از آن حرف و حدیث فراوان است را به دلیل همین نقد دانسته بود(اینجا را بخوانید) و حالا تهیه کننده فیلم هم آشکارا از عملکرد متناقض یک رسانه اصولگرا درباره این فیلم گفته است.

محمدرضا شفا تهیه کننده «دیدن…» درباره حواشی بوجود آمده حول فیلم در «سودای سیمرغ»رادیوگفتگو اظهار داشت: بخاطر محتوای ملتهب فیلم، بخشی از انتقادات برایمان قابل پیش بینی بود اما نکته جالب نوع مخالفت ها بود که عده ای به شدت معتقد بودند که ما با این فیلم به آرمانهای انقلاب خیانت کرده ایم و عده ای دیگر هم می گفتند که ما پول گرفته ایم تا بسیج را تطهیر کنیم!!!

شفا در ادامه درباره مواضع تند برخی از رسانه ها راجع به فیلم و موضع گیری تند برخی خبرگزاریهای اصولگرای علیه فیلم گفت: خبرنگار خبرگزاری «…» فیلم ما را دیده بود و از آن خوشش آمده بود و می خواست با من مصاحبه کند اما در خروجی خبرگزاری مطلب تندی علیه فیلم ما منتشر شد که من علت آن را نفهمیدم ! شاید نظر سردبیر یا مسئولان بالاتر خبرگزاری چیز دیگری بوده؟! هرچند که باز هم معتقدم وقتی حرف داغ میزنی باید منتظر واکنش های داغ هم باشی.

شفا در ادامه درباره مخالفتهای نهادهای مختلف با فیلم گفت: بسیج، سپاه، اطلاعات و دیگر نهادهایی که در فیلم حضور داشتند هر کدام پیشنهاداتی به ما ارائه دادند و نظراتی داشتند که خوشبختانه توانستیم آنها را متقاعد کنیم که نگران نباشند و حالا بعد از نمایش فیلم فکر میکنم آنها هم متقاعد شده اند.

شفا درباره ممیزیهای فیلم گفت: صحنه ای که مأمور نیروی انتظامی با امیر ابراز همدردی میکند و از قرارگاه آزاد می شود، بلافاصله بازداشت می‌شود که این صحنه علیرغم اینکه به نظرم کاملا به نفع نیروی انتظامی بود اما با اصرار دوستان مجبور به حذف آن شدیم!!! متاسفانه نیروی انتظامی نه تنها کوچکترین کمکی به ما در ساخت فیلم نکرد که همه تلاش خود را کرد تا این فیلم ساخته نشود! یکی از دوستانم میگفت، فیلم آنقدر به نفع نیروی انتظامی است که آنها باید کل هزینه ساخت فیلم را می دادند ولی به هر حال این اتفاق نیفتاد.