«اکسیدان» هشت میلیارد را رد کرد/«ساعت ۵عصر» ۷میلیاردی شد/«رگ خواب» در آستانه ۴٫۵ میلیاردی شدن/«پا تو کفش من نکن» ۶۰۰ میلیون را رد کرد/فیلم ناقل «ژن خوب» قعرنشین جدول فروش+آمار کامل فروش

سینماروزان: اکران سینماها هرچند مواجه است با روی پرده رفتن سه فیلم جدید از انتهای هفته گذشته اما همچنان صدرنشینان جدول فروش فیلمهای «اکسیدان» و «ساعت5عصر» هستند که در هفته های قبلتر اکران شده بودند. «اکسیدان» رقم فروش 8 میلیارد را رد کرده است و «ساعت 5عصر» در نزدیکی 7 میلیارد فروش است.

به گزارش سینماروزان «سارا و آیدا» به لطف پخش کننده اش فیلمیران و تعداد بالای سینمایی که بهش تخصیص یافته رقم فروش 500 میلیون را رد کرده است ولی فروش فیلمهای «فصل نرگس» و «زادبوم» تعریفی ندارد. «زادبوم» که با کلی تبلیغ بر سر رفع توقیف 8 ساله اش روی پرده رفته نتوانسته توجهات را برانگیزد و فروش آن به زحمت از 100 میلیون عبور کرده است.

«فصل نرگس» که از محصولات مشارکتی فارابی است و با حضور آقازاده ناقل «ژن خوب» عارف تولید شده و البته بلیتهای ارگانی هم برایش توزیع شده، قعرنشین جدول فروش است با فروشی کمی بیشتر از 50 میلیون.

«زیر سقف دودی» علیرغم از دست دادن بخش عمده سینماهایش فروش نسبی خود را دارد و در آستانه 3 میلیاردی شدن است. کمدی 12+ «پا تو کفش من نکن» که با توقیف توسط حوزه و محدودیت سانس در پردیسهای شهرداری روبروست و پخش تیزرهای تلویزیونی اش هم ممنوع شده در آستانه 700 میلیون فروش قرار گرفته است.

فیلم شادی آور «گذر موقت» که در گروه آزاد روی پرده است و برای همین تعداد سینماهایش محدود است در آستانه 150 میلیون فروش است و «کارگر ساده نیازمندیم» آخرین نفسهای اکران خود را در حالی می کشد که هنوز فروشش به نیم میلیارد هم نرسیده!

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲7 مرداد ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) 20 میلیارد و 850میلیون(100روز)

–اکسیدان 8میلیارد و 100میلیون (۵9روز)

–ساعت ۵ عصر  7میلیارد(۲7روز)

–رگ خواب 4 میلیارد و 320 میلیون تومان(62روز)

–زیر سقف دودی 2میلیارد و 700 میلیون(72روز)

–پا تو کفش من نکن 650 میلیون (23روز)

–سارا و آیدا 610 میلیون (9روز)

–کارگر ساده نیازمندیم 420 میلیون (44روز)

–۲۱ روز بعد 350 میلیون(16روز)

–گذر موقت 130میلیون (16روز)

–زادبوم 120 میلیون(9روز)

–فصل نرگس 55 میلیون(9روز)