۰۴۰۵۱۴۰۰

انتقاد ساسان نایب از ارزآوری پایین صنعت توریسم⇐۶۰درصد گردشگران ترکیه، خارجی هستند اما فقط ۸درصد گردشگران ایران، خارجی هستند

سینماروزان: بازار گردشگری الکترونیک در ایران حدود ۱۵ درصد از کل صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده که پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال جاری به ۲۰ درصد برسد؛ این آمار پایین اگر اصلاح شود قطعا میتوان اوضاع بهتری را در صنعت توریسم مشاهده کرد و صدالبته که اهالی فرهنگ و هنر ایرانی و بخصوص فیلمسازان هم میتوانند در جهت افزایش توریسم گامهای اساسی بردارند.

به گزارش سینماروزان ساسان نایب فعال حوزه توریسم در نشست خبری «گردشگری الکترونیک چشم اندازها و زیر ساخت ها» با بیان این مطلب، خواستار توجه و همکاری بیشتر دولت به شرکت های فعال در زمینه خدمات گردشگری الکترونیک یا همان «ای توریسم» شد.

مدیرعامل فلایتیو، با اشاره به اینکه در میان ۱۵۰ کشور فعال در حوزه گردشگری ایران دارای رتبه ۹۸ است، خواستار توجه به ورود گردشگر به ایران با هدفت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال شد و گفت: ۸ درصد از تعداد کل گردشگران ایران، گردشگران خارجی هستند که به کشورمان می‌آیند و ارزآوری آنها برای کشورمان بسیار اهمیت دارد، اما متأسفانه ۹۲ درصد از گردشگران هم از ایران خارج می‌شوند.

نایب ادامه داد: این رقم برای کشور ترکیه ۶۰ به ۴۰ است، یعنی ۶۰ درصد گردشگر ورودی و ۴۰درصد گردشگر داخلی است.

وی با اشاره به ضعف های گردشگری الکترونیک در ایران، گفت: از میان ۶ هزار شرکت گردشگری در سراسر ایران، ۴ هزار شرکت در تهران فعالیت دارند و از این میزان تنها ۱۰ درصد در حوزه گردشگری الکترونیک فعالیت و خدمات آنلاین اراده می دهد.

نایب افزود: برای افزایش درآمد صنعت گردشگری نیازمند این هستیم که بر روی ورود گردشگر خارجی به ایران کار کنیم و باید زیر ساخت های لازم را برای ارائه خدمات به توریست ها افزایش دهیم.

وی ارائه خدمات OTA از سوی شرکت های ایرانی را یکی از راه های افزایش ورود گردشگر به ایران نامید و گفت: با توئجه به اختلاف روزهای تعطیل هفته و اختلاف ساعات شبانه روز لزوم ارائه خدمات آنلاین برای استفاده ۲۴ ساعته با زبان های مختلف وجود دارد.

نایب با اشاره به اینکه شرکت فلایتیو سال گذشته توانسته رتبه نخست پرداخت های بین المللی در ایران و رتبه ۱ تا۳ را در پروازهای داخلی و ریلی در دست دارد، گفت: ما برای توسعه فعالیت ها به این میزان رضایت نمی دهیم و امسال در پی افزایش فعالیت ها هستیم.

این فعال حوزه گردشگری الکترونیک، تاکید کرد: برای توسعه خدمات به کمک دولت نیاز داریم تا مقررات را ساده سازی کنیم. حتی برخی از مقررات بعد از فعالیت ما نوشته شده اند و می توانیم در تدوین آن ها به دولت کمک کنیم تا ارائه خدمات گردشگری به سطح کیفیت جهانی برسد.

وی درآمد ناشی از ورود هر توریست خارجی را هزار و ۲۰۰ دلار اعلام کرد و گفت: این درآمد می تواند منبعی برای تولید شغل مستقیم و غیر مستقیم باشد.

مدیرعامل شرکت فلایتیو، فعالیت در حوزه گردشگری آنلاین را زمینه ساز حذف دلال ها از خدمات گردشگری و ارادئه مستقیم خدمت به مشتریان عنوان کرد و گفت: با این کار می توانیم خدمات بهتر با قیمت کمتر را در اختیار گردشگر قرار دهیم.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه 18 سپتامبر 2017 - 7:31
لینک کوتاه: http://www.cinemajournal.ir/?p=42984

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code