۱۳۱۱۱۳۹۷

احسان علیخانی با تشبث به صفت«مستقل»(!!!) توضیحاتی متناقض داد در تکذیب شائبه ردّپایش در پرونده تخلفات یک موسسه مالی-اعتباری⇐اشتباه گرفتید؛ «ا.ع» من نیستم!/ما طی سه سال و نیم با یک موسسه قانونی کار کردیم!!!

سینماروزان: رسیدگی به پرونده تخلفات موسسه مالی-اعتباری ثامن‌الحجج پای دو مجری تلویزیون با نامهای اختصاری «ا.ع» و «م.م» را هم به عنوان دریافت‌کنندگان تسهیلات میلیاردی به این پرونده باز کرده است.

پرسشهای شکل گرفته درباره اینکه آیا «ا.ع» همان احسان علیخانی است موجب شده که شخص احسان علیخانی به این ماجرا واکنش نشان دهد.

علیخانی با انتشار توضیحاتی مطول کوشیده به مخاطبان بنمایاند که این پرونده ربطی به او ندارد اما تناقضات شکل گرفته در توضیحات او پرسشهای جدیدی را می گشاید.

علیخانی در ابتدای توضیحاتش میگوید «ا.ع» او نیست اما در میانه های توضیحاتش تأیید میکند که سه سال و نیم و در قالب برنامه های مختلف با موسسه ثامن الحجج همکاری داشته است!!!

علیخانی در انتهای توضیحاتش خود را برنامه‌ساز «مستقل» می‌نامد در حالی که در همه این سالها جز صداوسیما که رسانه‌ایست کاملا متصل به منابع عمومی در هیچ رسانه مستقل فعالیتی محسوس به عنوان برنامه‌ساز نداشته است!!!

علیخانی در انتهای توضیحاتش با «پاسخگو» قلمداد کردن خویش، ابراز تأسف کرده برای آنها که امثال او را گوشت قربانی کرده‌اند برای فرار از پاسخگویی به مشکلات مردم اما این را نگفته که چرا ایشان که پاسخگوست بعد از افشای تخلفات موسسه مذکور حتی یک بار هم از تریبون «ماه عسل» یا صفحه اجتماعیش هیچ همدردی نشان نداد با مردمانی که به واسطه تبلیغات برنامه او گرفتار این موسسه شدند؟

متن توضیحات علیخانی را بخوانید:

من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌های مجازی و غیرمجازی از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛ اشتباه گرفتید. آن دزد اموال بیت المال و مردم من نیستم. کار من رسانه است. در رسانه بزرگ شدم، در رسانه بالیدم و در رسانه زندگی می‌کنم. بیش از بسیاری از کسانی که طی این دو روز من را شماتت کردند، درک می کنم، می دانم و تجربه کرده ام که معمولا «آدم‌ها در فضای مجازی عجیب و بدجنس می‌شوند.»
جملات زهرآگین است که از دیروز به سمتم سرازیر می شود. یک راه حل ساده این بود: «سکوت کنم.» خبر دریافت سه میلیاردی (ا-ع) که از خبر مرگ احسان علیخانی بزرگتر نیست و فراموش می شود. اما با خودم گفتم چرا باید من را با (ا-ع) اشتباه بگیرند؟ موج بعدی افشاگری که آمد، آیا من را کنار چند نام اختصاری دیگر می‌گذارند؟
اینها توضیح من است برای کسانی که احسان علیخانی را با (ا-ع) اشتباه گرفتند و برای آنها که سعی کردند احسان علیخانی یا همان (ا-ع) را وسط بیندازند تا خودشان دیده نشوند:
(ا-ع) چهره مرموزی است تا آرنج دستش به خیانت در بیت المال آلوده است. مثل خیلی‌های دیگر که دستشان در جیب مردم رفت و بعدها نه از زندان که سر از جاهای دیگر درآوردند؛ جایی شبیه کانادا.
اما من احسان علیخانی هستم تهیه کننده و مجری تلویزیون، تاکید می‌کنم تهیه کننده! در تهران زندگی می‌کنم و خانه و دفترم هم مشخص و عیان است.
من احسان علیخانی مثل خیلی از شهروندان دیگر روزانه چشمم به اخبار است تا ببینم در این شرایط اقتصادی، دلار، یورو ، سکه ، بی برقی، بی‌آبی ، بدهی هزاران میلیاردی تعداد اندکی‌ به سیستم بانکی، عدم انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و … تکلیف زندگی‌مان چه می‌شود؟ اما به جای جواب اینها چه دیدم؟ اسم خودم را.

این چند خط بعدی را بخوانید تا اصل مطلب دستتان بیاید و بعد شاید فرق میان احسان علیخانی و (ا-ع) هم برای شما روشن شد:

۱-موسسه ثامن الحجج سالها قبل از همکاری با گروه اجتماعی شبکه سه در تمامی رسانه های رسمی کشور نظیر (روزنامه ها ، تیزر و برنامه های اسپانسری تلویزیونی ، خبرگزاری ها، سایتها ، بیلبوردهای شهری ، باشگاه های فرهنگی و‌ ورزشی و …) حضور داشته که معنای این حضور پررنگ یعنی داشتن مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، در نتیجه، اهدای مجوز تاسیس، مجوز گسترش موسسه تا بیش از ۵۰۰ شعبه فعال، مجوز افتتاح حساب برای مردم و‌ صاحبان صنایع، مجوز برای تبلیغات تا مجوز برای انحلال این موسسه، ربطی به من و امثال من ندارد. ما با یک موسسه قانونی براساس نص صریح قانون و نظارت های دائمی صدا و سیما کار کردیم.

۲-طبق روال طبیعی هزینه های اکثر برنامه و‌ سریال های پر بیننده در تلویزیون که شما تماشا کردید به عهده اسپانسرها است، موسسه مذکور هم در سال ۹۱ تقاضای همکاری با گروه برنامه ساز ما را داشته و شبکه بعد از بررسی و استعلام از مراجع ذیصلاح و دریافت مجوز تبلیغات از موسسه، بنده را به عنوان تهیه کننده به این موسسه معرفی کرد. یعنی مثل تمام تهیه کنندگان سازمان نه بیشتر و نه کمتر.

۳طی سه سال و‌‌ نیم و در قالب شش قرارداد با صدا و سیما و شبکه، شش عنوان برنامه ( دو‌ نیمه سیب، ماه عسل ۹۲، ماه عسل ۹۳، سه ستاره ، ویژه برنامه تحویل سال ۹۳ ، بهارنارنج ) تولید و‌ پخش شد که مبلغ مذکور از جانب اسپانسر بعد از تأیید بر‌آورد هزینه های تولید توسط کارشناسان مربوطه شبکه و بابت تهیه و توليد به صدها نفر عوامل و هزينه هاي توليد به تهيه كننده تخصیص می یابد. (روابط عمومی، گروه اجتماعي و مدیر مالی شبکه سه در صورت صلاحدید اسناد و قرارداد ها را منتشر کنند.)

۴-من مدیر نیستم، مسئول نیستم، کارمند دولت نیستم، کارمند صدا و سیما هم نیستم، من تهیه‌کننده و ‌برنامه ساز مستقل هستم، ولی فراتر از هر بازی رسانه ای، تهمت و قضاوتی، خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می دانم. حالا هم از شبکه سه و صدا و سیما و ‌مراجع ذیصلاح قضایی و نظارتی خواهش می کنم تا به طور دقیق این موضوع را بررسی کنند و نتیجه را شفاف به مردم گزارش دهند. متأسفم چون دروغ بیشتر از حقیقت شنیده می شود. متأسفم چون خبری که در مورد این موضوع منتشر شد، قطعا بیشتر از توضیح من خوانده میشود. از همه بیشتر برای کسانی متأسفم که راه فرار از بحران‌هایی که بعد از انواع بی‌تدبیری‌ها گرفتارش شدند را این دیدند که آبروی ما را ببرند و خودشان زیرسایه امن پست و مقامشان بنشینند. من و امثال من گوشت های قربانی خوبی هستیم برای تیتر بودن، دست به دست شدن ، فحش شنیدن ، دیوار کوتاه بودن در برابر مشکلات و گرفتاری مردم، مقصر تمام کمبودها و منحرف کردن حواس مردم از موضوعات و معضلات اصلی کشور…

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۴

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "احسان علیخانی با تشبث به صفت«مستقل»(!!!) توضیحاتی متناقض داد در تکذیب شائبه ردّپایش در پرونده تخلفات یک موسسه مالی-اعتباری⇐اشتباه گرفتید؛ «ا.ع» من نیستم!/ما طی سه سال و نیم با یک موسسه قانونی کار کردیم!!!"

 1. مصیری گفت:

  جالبه احسان علیخانی هم میگه من مستقلم
  فردا احتمالا رییس صداوسیما هم میاد میگه منم رییس مستقلم
  بعدش رییس فارابی هم میادد میگه منم مدیر مستقلم
  بعدتر رییس اوج هم میگه من رییس مستقلم!!!

 2. مجیدی نفس گفت:

  آقای علیخانی چرا در همین جوابیه سعی نکردید همددردی کنید با من بیچاره که داروندارم به خاطر همین کلاهبرداری از کفم رفت.
  من یکی از اونا هستم که بخاطر تبلیغ برنامه شما رفتم سمت این موسسه و اگه من ببخشم خدا نمیبخشه فریبی رو که خوردیم…دیدار به قیامت

 3. رها گفت:

  علیخانی مجری خوبی بود…حیف…صدحیف…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر